מעבר לאתר המותאם

  כך חתכה מחלקת המדינה את היקף הטרור הפלשתיני

  שלמה ריזל No Comments on כך חתכה מחלקת המדינה את היקף הטרור הפלשתיני

  משרד החוץ האמריקני מציג: מספר התקריות עומד על 101 בלבד. אך רק על פי נתונים של השב"כ, מדובר ב־1,327 התקפות. שגרירות ארה"ב טוענת: "הדו"ח שלנו לא נועד לשמש קטלוג"

  יידוי אבנים | אילוסטרציה צילום: פלאש 90
  21:36
  25.01.22
  אסתי פלד No Comments on השגריר לשעבר צבי מגן: "פוטין רוצה לנהל את נאט"ו בשטחי ברית המועצות"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  דו"ח מקומם: דווקא משרד החוץ האמריקני מציג נתונים מסולפים על אודות פגיעות של פלשתינים בישראלים ביו"ש. כך פורסם הבוקר ב'ישראל היום'.

  בדו"ח על מצב זכויות האדם בעולם לשנת 2019 ,שפרסם משרד החוץ האמריקני (מחלקת המדינה) נאמר כי "היו 101 תקריות שבהן פלשתינים ביצעו מעשי אלימות כנגד אזרחים ישראלים בגדה המערבית, בעיקר זריקות אבנים". הדו"ח פורסם בחודש מארס וממצאיו דומים לנתונים שהוצגו בשנים קודמות על ידי הממשל, כאילו היקף ההתקפות של פלשתינים נגד ישראלים עומד על עשרות בודדות בלבד.

  ואולם, על פי נתונים גלויים של צה"ל ושב"כ, שפורסמו גם באנגלית, מספר הפגיעות וניסיונות הפגיעה של פלשתינים בישראלים עמד בשנת 2019 על שיעור גדול פי 15 ויותר. צה"ל דיווח בסיכום הנתונים שלו כי בשנת 2019 נזרקו 290 בקבוקי תבערה על ישראל ונרשמו 1,469 תקריות של יידוי אבנים. שב"כ דיווח על 1,327 התקפות טרור בתקופה המדוברת.

  נתוני האמת על הפגיעות הפלשתיניות בישראלים נאספו גם על ידי ארגון בומרנג, שעוסק בהסברה פרו-ישראלית. ראש הארגון, עזרי טובי, שיגר בתחילת 2020 לשגרירות האמריקנית בירושלים דו"ח מפורט על כלל ניסיונות הפגיעה של פלשתינים בישראלים. גם על פי נתוני בומרנג היו יותר מ-1,000 תקריות אלימות של פלשתינים נגד ישראלים בשטחי יהודה ושומרון ב-2019 .ואולם, מחלקת המדינה האמריקנית בחרה להתעלם מהמידע. טובי פנה לעובד השגרירות המחש בר את הדו"ח ושאל אותו מדוע הוא מתעלם מנתוני האמת. הוא גם תהה מדוע השגרירות מוכנה לקבל מידע מארגוני שמאל, כגון בצלם והמוקד להגנת הפרט, אך לא מסוכנות בומרנג.

  עזרי טובי, ראש ארגון בומרנג, הביע אכזבה מהתגובה האמריקנית ואומר: "במקום להודות באמת ולהתנצל על דו"ח שקרי ומעוות שמתפרסם כבר עשרות שנים, בוחרת מחלקת המדינה להמשיך ולהיתמם ולטעון שהיא פועלת באופן אובייקטיבי. כדאי להזכיר למחברי הדו"ח, שמאחורי המספרים על מאות ואלפי התקפות של פלשתינים בנגד ישראלים, נמצאים אנשים שנדקרו, וספגו בקבוקי תבערה או זריקות אבנים".  0 תגובות