מעבר לאתר המותאם  מליאת הכנסת קיימה דיון מיוחד לציון 'יום נציב תלונות הציבור'

  ישראל רובין No Comments on מליאת הכנסת קיימה דיון מיוחד לציון 'יום נציב תלונות הציבור'

  לראשונה: ביוזמה משותפת של יו"ר הכנסת יריב לוין ומבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיימה הכנסת דיון מיוחד לציון יום נציב תלונות הציבור | יו"ר הכנסת יריב לוין: "חשיבות הביקורת הנעשית על ידי מוסד מבקר המדינה היא גדולה במיוחד"

  יו"ר הכנסת יריב לוין בדיון צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן
  23:49
  01.08.21
  שלמה ריזל No Comments on דיווח ערבי: ישראל קיבלה אור ירוק מארה"ב ובריטניה להגיב לאיראן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מליאת הכנסת קיימה דיון מיוחד לציון יום נציב תלונות הציבור, שהתקיים היום (שלישי) בכנסת ביוזמה משותפת ליו"ר הכנסת יריב לוין ומבקר המדינה מתניהו אנגלמן.

  יו"ר הכנסת יריב לוין אמר בפתח הדיון: "אנו מתחילים מסורת של קיום יום מיוחד בכנסת, שעניינו דו"ח נציב תלונות הציבור והפעילות החשובה של גוף זה בתוך מוסד מבקר המדינה. חוסנה של מדינה הנהנית ממשטר דמוקרטי, מותנה במידה רבה באמון הציבור הניתן במערכות השלטון שלה. הידיעה כי דברים נעשים בשקיפות, תוך בקרה וביקורת, הן בזמן אמת באמצעות בקרה פרלמנטרית, והן בדיעבד באמצעות ביקורת מבקר המדינה, היא בסיס מרכזי לבניית אמון זה".

  עוד הוסיף לוין: "אין זה סוד שהכנסת כפרלמנט, אינה נהנית מכלים מספיקים, הדומים לכלים הנתונים לפרלמנטים אחרים בעולם, לצורך ביצוע עבודת הביקורת השוטפת על פעולות הממשלה. על רקע זה, חשיבות הביקורת הנעשית על ידי מוסד מבקר המדינה, היא גדולה במיוחד".

  מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בדיון | צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

  יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ עפר שלח אמר: "הרבה מאוד הצעות חוק שמגיעות בפני הבית הזה, הרבה מאוד נושאים כלליים, כולל נושאים לביקורת של מבקר המדינה מגיעים מזה שהשטח, האנשים שנמצאים שם נתקלים בבעיות ביורוקרטיות, בבעיות שקשורות לרגולציה, כולל חקיקה בגופים שלא ממלאים את תפקידם. ברגע שאנחנו נכנסים לזה עם הכוח שנותן לנו המעמד ושנותנות לנו הסמכויות – בין אם של מבקר המדינה ובין אם של הבית הזה, אנחנו צריכים לפתור, לפעמים פתרון כללי שבא מתוך הצגה של בן אדם פרטי".

  ח"כ עופר שלח | צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

  יו"ר הוועדה לפניות הציבור ח"כ יעקב טסלר: "יום זה בא להזכיר ולחדד לנו את תפקידנו כשליחי ציבור. בעוד שמבחן מנהיגות בימינו נבחן בכושר רטורי, בכריזמה, בכוחנית וביכולת יחסי ציבור מפוארים, מבחן המנהיגות האמיתית הינו שונה לחלוטין. תפקידנו כשליחי ציבור להיות ערים ורגישים לזולת ולאזרח הפשוט, להיות נגישים וקשובים ולחוש את רחשי הלב של הציבור. בכוחם נשלחנו לכאן ולמענם אנו פועלים. לתקן מה שנדרש ולהושיט כתף היכן שנדרש לשפר ועל כך אנו נמדדים".

  ח"כ יעקב טסלר בדיון | צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן  0 תגובות