מעבר לאתר המותאם
1

אפליית חרדים? תיעוד מטריד מהסגר בטבריה

בנצי לייזרוביץ No Comments on אפליית חרדים? תיעוד מטריד מהסגר בטבריה

צפו: תיעוד מקומם מהסגר בטבריה שנחשף היום מעלה תמונה מדאיגה: חרדי רוצה לעבור וסורב, זמן מה לאחר מכן עובר במקום אדם חילוני – ואף שוטר לא ניגש לשאול אותו לאיזה צורך או למנוע ממנו את היציאה מהאזור המוגבל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בסרטון מטריד שהתפרסם היום (חמישי) מאחד המחסומים בסגר שהוטל על שכונות טבריה עילית – נראה אדם חרדי עם ספר תורה בידו, מבקש לעבור עם הספר אל מחוץ לאזור המוגבל בכדי לקרוא בו, אולם השוטר במחסום לא אפשר לו לעבור עם ספר התורה.

בהמשך הסרטון, לאחר זמן מסוים, נראה אדם חילוני חוצה את המחסום כשאינו נתקל בהתנגדות כלשהי מצד השוטרים במקום.

מצלם הסרטון טוען כי מדובר ללא ספק באפלייה כנגד הציבור החרדי אך בשל השתייכותו המגזרית.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל מסייעת לאכוף את הוראות משרד הבריאות שמטרתן הצלת חיים. כחלק מאכיפה זו נדרשה המשטרה לסגור מספר רחובות בעיר ולצמצם עד כמה שניתן את הכניסה והיציאה בהם. באשר למקרה הזה השוטר מנע יציאה של אזרח מהרחובות הסגורים לרחוב אחר כפי הנדרש", טענו במשטרה.

במשטרה הוסיפו "בארוע אחר ובמועד אחר (מדובר בשני אירועים שקרו בסמוך אחד לשני ע"פ הסרטון א.י) בו נראה אזרח עובר ללא תשאול את המחסום. אכן, מבדיקה ראשונית שנערכה מדובר במעבר לא מורשה", הודו במשטרת ישראל.

חרף זאת, במשטרה שבים ומציינים כי "כאמור: האכיפה הינה שוויונית ללא הבדל כלשהו ובמטרה להגן בריאותית על תושבי המקום. המשטרה תמשיך במאמצים משותפים עם גורמי בריאות לעשות ככל הניתן על מנת לשמור על שלומה של האוכלוסייה".0 תגובות