מעבר לאתר המותאם  כץ: "מוטב שגנץ יישר קו עם התקציב החד-שנתי, אם לא המחיר יהיה כבד"

  קלמן טלר No Comments on כץ: "מוטב שגנץ יישר קו עם התקציב החד-שנתי, אם לא המחיר יהיה כבד"

  שר האוצר ישראל כץ מדבר על התוכנית שמוביל לתחרות בענף הבנקאות, תוך הכנסת שחקנים נוספים לזירה שיתחרו בבנקים. והמסרים התקיפים לגנץ

  ישראל כץ צילום: פלאש 90
  19:22
  07.03.21
  איתי גדסי No Comments on חמולה פלסטינית מנסה להשתלט על אזור העיר המקראית: "הרס ברברי"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  כחודש מכניסתו לתפקיד, ישראל כץ גיבש מהלכים להנעת המשק, ביניהם הקמת בורסה נוספת ועידוד תחרות בבנקאות. הוא מעביר מסר לגנץ: "מנהיגים לא יכולים לתפקד בהתאם לספקולציות פוליטיות".

  שר האוצר ישראל כץ נכנס לתפקידו בתקופה כלכלית שאותה הוא מגדיר: "המשבר הכלכלי הקשה ביותר מאז קום המדינה, ולכל הפחות בעשורים האחרונים".

  בחודש הראשון בשבתו בתפקידו זה גיבש שורה ארוכה של מהלכים שאותם יביא לאישור הממשלה והכנסת בקרוב, במטרה להוציא את המשק מהמשבר המתמשך ולהניע מחדש את הכלכלה.

  התוכנית שתאושר במסגרת חוק ההסדרים שילווה לתקציב, שעומד להיות חסר תקדים בהיקפו, כוללת בין השאר הקמת בורסה לניירות ערך נוספת, פתיחת המערכת הבנקאית לתחרות והוזלה של מוצרי המזון והתמרוקים. עוד בתוכנית: השקעה של כ־100 מיליארד שקלים בתשתיות ועוד כ־50 מיליארד שקלים בענף ההיי־טק.

  בראיון קורא כץ לרה"מ החליפי בני גנץ ומפלגת כחול לבן להצטרף לתמיכה בתוכנית, ומזהיר בפני משבר פוליטי חריף במידה שימשיכו להתעקש על תקציב דו־שנתי.

  אלה עיקרי התוכנית הכלכלית לחילוץ המשק מהמשבר הכלכלי האדיר הפוקד אותנו: תחרות בין הבנקים – על פי החוק שמתכנן להעביר כץ, תאפשר המדינה לגופים פרטיים שקיבלו אישור לכך, להיכנס לחשבונות הבנקים ולהציע שירותי ייעוץ ובנקאות שיתחרו בבנקים הקיימים. חוק אחר באותו עניין יאפשר מעבר קל ונוח יותר בין הבנקים ללקוחות המעוניינים בכך.

  במסר חריף לגנץ אמר כץ כי: "מנהיגים לא יכולים לתפקד בהתאם לספקולציות פוליטיות".

  הוא מעריך שנתניהו לא ינצל את אי־מעבר התקציב להליכה לבחירות ואומר כי: "נתניהו נתן לי אור ירוק להתקדם עם התוכניות, וזה אומר שפניו לא לבחירות. מה שנכון עכשיו לפי כל גורמי המקצוע זה בחירות חד־שנתיות, ומוטב שגנץ יישר קו עם העניין. אם לא – המחיר יהיה כבד" מזהיר כץ.

  הריאיון של שר האוצר ישראל כץ נערך ע"י מתי טוכפלד ב"ישראל היום".  0 תגובות