מעבר לאתר המותאם
1

"כן, אבא שלי הוא הליקופטר" • האזינו

דוד קליגר No Comments on "כן, אבא שלי הוא הליקופטר" • האזינו

'הורות הליקופטר' היא מושג המתאר מצב של הורה המרחף כל הזמן מעל ילדו מתוך דאגה לשלומו ובטחונו ומתוך רצון להיות הורה מושלם ולהעניק את 'הכי טוב', אך יש לזה תופעות לוואי חמורות ונזקים בעיקר לטווח הארוך, בפינתו השבועית בתוכנית 'עניין משפחתי' מתייחס המחנך הרב מאיר פנט לבעיה זו • האזינו

9:33
06.08.20
צבי טסלר No Comments on 4 קורבנות נוספים ביממה; רק 6 אחוז מהנדבקים חיוביים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בפינתו השבועית בתוכנית 'עניין משפחתי' עם יואב דיליאון שרטט הרב מאיר פנט מנהל ת"ת הרא"ם ברחובות ומכון 'עולמות של חינוך' קווים לדמותו של הורה הליקופטר מצוי.

הורות הליקופטר' היא מושג המתאר מצב של הורה המרחף כל הזמן מעל ילדו מתוך דאגה לשלומו ובטחונו ומתוך רצון להיות הורה מושלם ולהעניק את 'הכי טוב'

אז מדוע אם כן, שהורי ההליקופטר לא ישמשו כדוגמה להורים לתפארת? כי זאת עלינו לדעת של'הורות הליקופטר' כמו שניתח הרב פנט יש תופעות לוואי חמורות ונזקים בעיקר לטווח הארוך.

מעורבות בחיים של הילד היא דבר נצרך ומבורך, הילד זקוק שנהיה אתו ולידו בכל מיני מצבים, הוא זקוק לאהבה שלנו ,להכוונה שלנו, לעצות שלנו ולנוכחות שלנו בחיים שלו, אך במקביל, עלינו להעניק לו את הכלים להתמודדות, ולפתח לו את היכולות האישיות שלו ואת כושר ההתמודדות שלו עם כל מיני מצבים, נוכחות הורית בריאה ומאוזנת – זה אומר שההורים מעורבים ולא מתערבים.

האזינו לדברים המלאים:0 תגובות