מעבר לאתר המותאם

בוחרי ופעילי כחול לבן תובעים את גנץ: "הפר הבטחת יסוד מהותית"

ישראל רובין No Comments on בוחרי ופעילי כחול לבן תובעים את גנץ: "הפר הבטחת יסוד מהותית"

בעקבות הצטרפותו לממשלה בראשות נתניהו: מאות מפעילי ובוחרי רשימת כחול לבן הגישו תביעה אזרחית נגד השר גנץ על הפרת הבטחת הבחירות שלא לשבת תחת נאשם בפלילים: "מדבר בהפרת הבטחת יסוד מהותית, שיש בה משום הפרת הסכם ותרמית"

| השר גנץ צילום: פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראשי מטות של מפלגת כחול לבן, מתנדבים, פעילים לשעבר ובוחרי הרשימה, המונים יחד 450 איש, הגישו הבוקר (רביעי) בהיכל המשפט בתל אביב, באמצעות עו"ד דניאל חקלאי, תביעה אזרחית כנגד יו"ר כחול לבן השר בני גנץ בשל הצטרפותו לממשלת נתניהו. כך פורסם ב'ישראל היום'.

התובעים טוענים, כי ההצטרפות של גנץ לממשלת שבראשה עומד נתניהו חרף הבטחתו בבחירות שוב ושוב שלא לעשות כן היא "הפרת הבטחת יסוד מהותית, שיש בה משום הפרת הסכם ותרמית".

לדבריהם "ההתחייבות של גנץ שלא לשבת בממשלה תחת נאשם בפלילים היא התחייבות יסוד שרק על בסיסה פעלו למען היבחרו (של גנץ) אלפי מתנדבים ובחרו בו 1,220,381 בוחרים".

עוד טוענים התובעים, כי מדובר במעשה הונאה ונטילת דבר במרמה, וכן הם מביעים את חששם מההשלכות של הפרת ההבטחה, שיוצרת, לדבריהם "ריקון המשמעות של עקרונות יסוד והבטחות מהותיות שבזכותם נבחרו. מחיקת אלטרנטיבה שלטונית שהיא אבן יסוד של משטר דמוקרטי. וסחר מסיבי, על סף הפלילי, בקולות הבוחרים שהם נכס ממשי הניתן לנבחר כדי שייצג את נבחריו ולא כדי שיחזק את אויביו הפוליטיים".0 תגובות