מעבר לאתר המותאם
1

נערכים לגל שני: וועדת חוץ וביטחון ממליצה להכריז על מצב חירום

איתי גדסי No Comments on נערכים לגל שני: וועדת חוץ וביטחון ממליצה להכריז על מצב חירום

יו"ר הועדה ח"כ צבי האוזר אמר בדיון: "בניגוד לגל הראשון של הקורונה, אשר היווה הפתעה, והכנסת לא הייתה פעילה, הרי שבתרחיש של גל שני אין הפתעה והכנסת פעילה"

ח"כ צבי האוזר צילום: פלאש 90
11:23
06.07.20
צבי טסלר No Comments on מחצות: 107 נדבקים; 2 מונשמים חדשים וחולה נוסף נפטר

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הוועדה המשותפת של ועדת החוץ והביטחון וועדת החוקה, חוק ומשפט לעניין הצורך להכריז על מצב חירום, בראשות ח"כ צבי האוזר המליצה היום (שלישי) ברוב קולות, למליאת הכנסת לחזור ולהכריז על מצב חירום עד מחר (רביעי).

יו"ר הוועדה אמר בסיכום הדיון: "בניגוד לגל הראשון של הקורונה, אשר היווה הפתעה, והכנסת לא הייתה פעילה, הרי שבתרחיש של גל שני אין הפתעה והכנסת פעילה. רשמנו לפנינו את הבהרת היועמ"ש שהם ערוכים לקראת אפשרות של גל שני של קורונה וינקטו בכל הצעדים כדי להשתדל ולהימנע מלעשות שימוש נרחב בתקנות שעת החרום".

האוזר הוסיף, "הוועדה תפנה לכל משרדי הממשלה הנוגעים בחוקים וצווים שתוקפם תלוי בהכרזה על מצב החירום, בדרישה להעביר תוך שבועיים את לוח הזמנים אשר דרוש להם על מנת להביא את אותם חוקים וצווים לכנסת".

האוזר הכריז על וועדה נוספת, "בכוונתי להקים ועדת משנה לוועדה משותפת זו, בה יהיו חברים מספר חברי כנסת, אשר יבחנו באופן עקבי ביטול צווים וחוקים על מנת להפסיק עם הארכת מצב החירום בכל שנה".0 תגובות