מעבר לאתר המותאם
1

מד"א מקים מתחם 'היבדק וסע' בקונגו

בנצי לייזרוביץ No Comments on מד"א מקים מתחם 'היבדק וסע' בקונגו

ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מגן דוד אדום נתרם לסייע לגורמי הרפואה במדינה האפריקאית קונגו להקים מתחם "היבדק וסע" לבדיקות קורונה

צילום: מד"א
18:25
10.07.20
דוד קליגר No Comments on שירין ורחשין: מב"ד הפתיע ואירח את המלחין האגדי יוסי גרין • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

במדינת קונגו אשר במרכז אפריקה התרשמו ממתחמי "היבדק וסע" של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות, אשר פעלו מאז התחיל משבר הקורונה ברחבי ישראל. דן גרטלר, קונסול הכבוד של קונגו בישראל פנה למגן דוד אדום, בבקשה לייעץ ולסייע בהקמת מתחמים דומים בקונגו, כחלק מהמאבק של המדינה בנגיף הקורונה.

במגן דוד אדום נרתמו לסייע, ובנו תוכנה ייעודית לניהול מתחם "היבדק וסע" בקונגו. בנוסף, אנשי מד"א הכינו מערך הדרכה המשלב סרטונים ונהלים כתובים, אשר הועבר לאנשי הרפואה שיפעילו את המתחם במדינה.

"בתקופה הארוכה בה הפעלנו את מתחמי 'היבדק וסע' הרבים, הוכיחה את עצמה הטכנולוגיה בה השתמשנו, ולצידה שיטות העבודה היעילות והבטוחות, אשר אפשרו שמירה על בטיחות הנבדקים והצוותים", אמר מנהל אגף תקשוב במד"א, עדו רוזנבלט, "מרגע שפנו אלינו, היינו נכונים לסייע בשעה קשה זו להקים את מתחם 'היבדק וסע' בקונגו, ולחלוק מהידע שצברנו".

במתחם "היבדק וסע" שנפתח בסוף חודש מאי ביקרו שר הבריאות של קונגו ד"ר אתני לונגונדו ומנכ"ל המשרד מר סילביאן יומה רמזאני שהודו למגן דוד אדום על שיתוף הפעולה.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "היכולות הרפואיות והטכנולוגיות של מגן דוד אדום, ולצידן שיטות הפעולה שאנו מפתחים, הן מהמתקדמות בעולם. על רקע נגיף הקורונה, צברנו ניסיון רב בביצוע אלפי דגימות ביום, באופן יעיל ובטוח ביותר, וכעת אנו שמחים לחלוק ידע עם גורמי רפואה נוספים בעולם, למען הצלת חיי אדם".0 תגובות