מעבר לאתר המותאם
1

יונתן שחר באלבום בכורה: "כל מה שאתה" • האזינו

דוד קליגר No Comments on יונתן שחר באלבום בכורה: "כל מה שאתה" • האזינו

לאחר ארבעה סינגלים מצליחים שמיצבו אותו כתגלית משובחת, משחרר הזמר והיוצר הירושלמי יונתן שחר את אלבום הבכורה 'כל מה שאתה', שמסכם מסע של מעל 15 שנות יצירה מוזיקלית, שנכתבו מתוך המפגש שלו עם ההתמודדויות בחיים • האזינו

17:05
10.07.20
דוד קליגר No Comments on משפחת הילדה שנקנסה פינקה את צלם הסרטון בשוקולדים • צפו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ליונתן שחר יש הרבה מה לומר על החיים. בתחנות חייו הרבות הוא פגש כמעט הכול; החל מהאוכלוסיה החרדית בה נולד, דרך עולמם של בעלי התשובה שלצידם גדל, חסידות ברסלב אליה נחשף ונשבה בקסמה, וכלה בעולם מאותגרי הנפש ונוער מתמודד עמם יונתן עסוק ביום יום.

לכל אורך הדרך, הייתה זו המוזיקה שליוותה אותו. התוצאה היא שירים עמוקים ועמוסי תובנות שיונתן לקח איתו מהמסע הארוך. "עד היום חרותים על לוח ליבי כל הסיטואציות בהם כל אחד מהשירים נכתב והולחן". ארבעת הסינגלים הראשונים 'אל תאמין לו', 'לילה ראשון של סליחות', 'תן כוח' ו'בורח' שהוציא, קיבלו חיבוק חם וזכו להשמעות רבות בכלי התקשורת השונים.

במקביל ליצירה המוזיקלית, פעיל שחר במיזמים קהילתיים בירושלים כמו 'הזולה של חצרוני' ומרכזים נוספים לנוער מתמודד, וכן פעיל בקהילת מתמודדי נפש דתיים בירושלים בתוכנית 'חלונות' ועוד, גם שם הוא נעזר במוזיקה כמרפא לנפש.

כעת, רואה אור אלבום הבכורה של יונתן – 'כל מה שאתה', שהופק מוזיקלית על ידי אבי טל. מדובר על מעין סיכום מסע מעל 15 שנות יצירה מוזיקלית, שנכתבו מתוך המפגש שלו עם ההתמודדויות בחיים; עם הקושי, הכאב והזעקה, ומנסה להביא בשורה ותקווה. "זה בעצם כל מה שאני, דרך השירים. החל מ'ילד שהייתי' דרך 'אם רק היית יודע' ועד לרגעי חסד היום-יומיים 'כמה נחמה'. השירים האלה הם תמצית החיים שלי, המלווים בזעקה מחד, ותקווה גדולה מאידך".

מילים:
ילד, מה איתך?
עשרים שנה חיכיתי לשובך.
ילד, כן אתה,
עשרים שנה חיפשתי רק אותך.
גדלתי כבר, גבהתי גם,
זקני צמח, הלבין מעט.

אבל,
ילד הייתי וגם קצת זקנתי,
ולא שכחתי אותך.
ילד…

ילד, מה איתך?
אתה נראה יותר מכפי גילך.
ילד, מה קרה?
לקחת קצת מידי על עצמך.
אולי עכשיו הזמן לפרוק כמה שנים קשות ממך.

הרי,
ילד הייתי…

ילד,
אני זקוק לך עכשיו.
יש כמה דברים שלא הספקתי,
ועוד כמה דברים שלא העזתי להיות.
וכבר חלפו עשרים שנה,
אבל אתה עדיין ילד,
וגם אני רוצה עדיין לגדול.

ילד, מה איתך?
עשרים שנה, והנה שוב אתה…0 תגובות