מעבר לאתר המותאם
  1

  כך חגג אהרון רזאל את ל"ג בעומר • צפו

  דוד קליגר No Comments on כך חגג אהרון רזאל את ל"ג בעומר • צפו

  במקום מירון ומדורה חגג אהרון רזאל את ל"ג בעומר עם סינגל-קליפ חדש בשם 'עולו' מילים הלקוחות מתוך ספר הזוהר בהם נתקל באקראי בדוכן ספרים, לצד ריקודי ורקדני מירון המסורתיים • צפו

  13:36
  21.01.21
  איתי גדסי No Comments on הרכש ממשיך: בני בגין מודיע על הצטרפותו לסער

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  רגע לפני ל"ג בעומר שחרר אהרן רזאל להיט הורה לקיץ הקרוב: "עולו". מילות השיר הקדושות "עולו בנים קדישין", מתוך הזוהר הק' שחיבר רבי שמעון בר יוחאי, בדברים שאמר לתלמידיו. (פרשת כי-תשא דף ק"צ ע"ב).

  אז איך נולד השיר? כמו תמיד אצל ר' אהרון, זה מתחיל בסיפור. "זה קרה בעליה למירון, לפני שנה בל"ג בעומר. פתחתי ספרון קטן שחילק אחד החסידים בדוכן להפצת הזֹהר, בשם 'תורתו מגן לנו' עם פירוש בעל 'המתוק מדבש'. התחלתי קורא בו קצת. אין מקרה בעולם, הדף שנפתח כלל קטע קצר עם מילים מיוחדות אלו: 'כשבאו תלמידיו של רבי שמעון, ראה על פניהם שהם עוסקים באהבת ה' לעם ישראל, מיד אמר: בואו בנים קדושים".

  רזאל, לא מפתיע, נשבה מיד במילים הקסומות. "הייתי חייב להלחין את המילים! אפשר לומר ששמעתי את רבי שמעון מזמין בניגון את כולם להילולא הגדולה! בואו בנים קדושים, בואו בנים האוהבים למלך, בואו אהובים שלי! והמשפט המסיים: בואו בנים האוהבים זה לזה! וואו! הרי זה בדיוק עיצומם של עבודת הימים האלה, הימים בהם אנחנו זוכרים ואבלים על תלמידי ר' עקיבא שלא נהגו כבוד זה לזה…". ואכן התבוננות במילים מוכיחה כמה חסד, אהבת ה' ואהבת ישראל יש במילים אלו.

  השיר עצמו, עשוי היטב ונראה שמוכן כבר לחתונות ולשמחות שעוד נכונו לכולנו בע"ה בקיץ הקרוב. רזאל משוכנע כי השיר והאנרגיות הרוחניות הגדולות שספוגות בו, ישמח רבים השנה.ומסיים באיחול לעצמו, ובברכה לכולנו: הלוואי שנזכה להרבות אהבה ואחווה בעם ישראל ולעשות נחת רוח לפני אבינו שבשמיים

  קרדיטים:
  מילים: הזוהר הק' לפרשת כי תשא | לחן ומילים נוספות: אהרן רזאל | עיבוד והפקה מוסיקלית: אבי טל ואהרן רזאל  0 תגובות