מעבר לאתר המותאם
1

הרב רפי פרץ נכנס לממשלה: ישמש כשר לענייני ירושלים

איתי גדסי 3 Comment on הרב רפי פרץ נכנס לממשלה: ישמש כשר לענייני ירושלים

בשעת לילה מאוחרת הגיעו ראש הממשלה והשר הרב רפי פרץ להסכמות וחתמו על הסכם קואליציוני | הרב פרץ יכהן כשר לענייני ירושלים, מורשת ומיזמים לאומיים בממשלת האחדות החדשה שתקום

השר רפי פרץ צילום: Gili Yaari/Flash90
19:26
16.01.21
מערכת האתר No Comments on צפו בשידור חי: "חושבים קדימה" בהגשת אשר גרייבר

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הבית היהודי, השר רפי פרץ חתמו אמש (חמישי) בשעת לילה על הסכם קואליציוני. השר פרץ ישמש כשר ירושלים, מורשת ומיזמים לאומיים בממשלת האחדות.

במסגרת ההסכם סוכמו הנושאים הבאים: תוסדר פעילות ותקצוב של מערכת החינוך הממלכתית דתית בבסיס התקציב ותקנות החמ"ד, השר פרץ ימשיך כמשקיף בקבינט המדיני-בטחוני ויהיה חבר בועדת השרים לחקיקה, מינוי דיינים, יישמר שליש לציונות הדתית, תפקידי הבית היהודי בממשלה ובקואליציה ישמרו בכל הרכב קואליציוני עתידי.

בנוסף, יישמר הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה כפי שהיה מקובל זה עשרות שנים בישראל. הממשלה תפעל לכבד את השבת ומועדי ישראל ששמרו על קיומינו כעם, סיעת הבית היהודי תפעל טכנית במשותף עם סיעת הליכוד.

ראש הממשלה נתניהו: "אני מברך את השר רפי פרץ על הצטרפותו לממשלה. השר פרץ גילה אחריות כלפי הציונות הדתית ויהיה שותף מרכזי בממשלה שתוקם. כפי שהתחייבתי, יחד נמשיך להוביל מהלכים חשובים עבור הציונות הדתית ובראשם מהלך היסטורי של החלת הריבונות".

השר רפי פרץ: "הציונות הדתית נכנסת תחת האלונקה ולוקחת חלק בהנהגת המדינה. נעניתי לבקשתו של ראש הממשלה להצטרף לממשלה ולייצג את דרכה של הציונות הדתית באמצעות חיזוק מעמדה של ירושלים, בירתנו הנצחית. בימים הקרובים נחוג את יום ירושלים ואת מלאות 53 השנים לשחרורה. ירושלים ועם ישראל הולכים יחדיו והציונות הדתית תעשה הכל על מנת שהדגל ימשיך להתנוסס. מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי".3 תגובות

מיין תגובות
 1. 2

  איזה אחריות לקח פרץ?!
  שהשאיר את בן גביר (בתרגיל מגעיל) מחוץ לכנסת?!
  שנכנס לממשלת שמאל?!

 2. 1

  תראו מה עושה פרץ בשביל הכסא שלו!
  בהתחלה משקר לבן גביר (שהציל אותו במועד א'!),
  אחרי זה נוטש את מי שמכניס אותו לכנסת (למרות שמגיע לימינה),
  ונכנס לממשלת ביבי=שמאל בשביל לקבל איזה תיק פשוט,
  אני לא מוצא את ההגדרה הנכונה לאיש הזה…