מעבר לאתר המותאם
1

הסתיימה השביתה; משרד העבודה והרווחה נענה לדרישות המשפחתונים

אליהו גרין No Comments on הסתיימה השביתה; משרד העבודה והרווחה נענה לדרישות המשפחתונים

הסתיימה השביתה במשפחתונים. משרד העבודה והרווחה: המטפלות יזכו לשני מענקי עצמאים בסכום כולל של 8,500 ש"ח וכן בפיצוי בסך 3,500 ש"ח | ח"כ אשר: "מברך את משרדי האוצר והרווחה, נמשיך ללוות את המאבק"

צילום: Moshe Shai/Flash90
10:49
23.10.20
ישראל רובין 2 Comment on הטיחה ביועמ"ש: "פרשת משפטים בושה" – ועוכבה לחקירה בשבת

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

כ-4,000 מטפלות המחנכות כ-20,000 פעוטות יוכלו לחזור לעבוד, לאחר שמשרד העבודה והרווחה ומשרד האוצר נענו לדרישותיהן ובראשן – קבלת מענקי העצמאים עבור חודשיים ללא עבודה וללא הכנסה.

משרד העבודה והרווחה אישר כי המטפלות יזכו לשני מענקי עצמאים בסכום כולל של 8,500 ש"ח (למשפחתון מלא עם 5 ילדים) וכן בפיצוי בסך 3,500 ש"ח (למשפחתון מלא, לפי תחשיב של 700 ש"ח לילד). המטפלות קיבלו התחייבות על מועדי התשלומים ולאור זאת איגוד מטפלות המשפחתונים של משרד העבודה והרווחה בכוח לעובדים הודיע הערב על סיום השביתה שנמשכה שלושה ימים.

המענקים יהיו בסכום גבוה ממה שהוצע למטפלות בתחילה והרישום (שנפתח לשאר העצמאים עוד לפני הפסח) ייפתח למטפלות המשפחתונים ביום חמישי הקרוב.

בנוסף, מטפלת שתאלץ לשהות בבידוד בחודשים מאי ויוני, תקבל את דמי הסבסוד עד סוף החודש שבו נכנסה לבידוד.

"אנו גאות במאמץ המרוכז ובאחדות שהפגינו מטפלות מכל הארץ – יהודיות ערביות, חילוניות וחרדיות, אשר הבהירו כי הן מסרבות להיות שקופות" אומרת נעה נוצני ראשת ענף הגיל הרך בכוח לעובדים, יום לאחר שמאות מטפלות הפגינו ברחבי הארץ. "לאור המגבלות הבירקורטיות שמנעו מאיתנו קבלת מענקים בעבר, עמדנו על הקלת ההליך הבירוקרטי וקבלת כספים מהירה – למשקי הבית שלנו, שחלקם על סף קריסה" מוסיפים באיגוד המטפלות.

כחלק מההסכמות יופעל קישור ייעודי למימוש הזכאות ביום חמישי וקבלת הכספים תהיה תוך 48 שעות מהגשת הבקשה. בנוסף, מאחר ושהות הילדים במשפחתון מבוססת במידה רבה על סבסוד המדינה, הובטח כי הסבסוד יינתן רטרואקטיבית מה-1.5.

ח"כ יעקב אשר אמר הבוקר: "כמי שמלווה חודשים ארוכים את מאבקן הכואב והצודק של אלפי מפעילות המשפחתונים ברחבי הארץ להכרה תעסוקתית שתייצב את מעמדן וזכויותיהן, אני מברך את משרדי האוצר והרווחה שנענו לפניותינו וסיכמו על העברת מענקי סיוע הכרחיים למטפלות בתקופת המשבר הנוכחי. אני וחבריי בסיעת יהדוה"ת נמשיך בע"ה ללוות את המאבק עד לסיומו הטוב והעמידה של משרד האוצר בהתחייבות להעברת המענקים למנהלות המשפחתונים".0 תגובות