מעבר לאתר המותאם
1

מפקד זק"א צרפת מתריע: "אנחנו סופרים גופות ואתם מתלבטים על הבידוד"

איתי גדסי No Comments on מפקד זק"א צרפת מתריע: "אנחנו סופרים גופות ואתם מתלבטים על הבידוד"

בהלה אוחזת בבני הקהילה היהודית בצרפת, המגיפה משתוללת וגודעת את חייהם של רבים וטובים מבני הקהילה היהודית. מפקד זק"א מתאר: "יהודים בצרפת מתוכם גם רבנים חשובים שהנגיף חדר לגופם נפטרו בייסורים קשים"

20:24
25.11.20
קובי פינקלר No Comments on "לא נשקוט עד שנבין מה קרה לכם באוויר": הרוגי אסון המטוס הובאו למנוחות

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מגיפת הקורונה באירופה מפילה חללים רבים ברחבי היבשת ובינתיים אין תקווה באופק. גם בקהילות היהודיות נופלים חללים ביניהם אנשי שם ויראי ה', רבנים חשובים ויהודים יקרים, המשיבים את נשמתם לבורא עולם ללא יכולת להיפרד מבני משפחתם, כזו אכזרית המגיפה שגם בשעת הקבורה נערך המעמד החשוב במספר מצוצמם מאוד של בני המפחה.

מפקד זק״א צרפת ומנהל חברה קדישא בפריז הרב מנחם מנדל פרץ מספר בדמעות ומתאר את הבהלה הגדולה באירופה בכלל ובצרפת בפרט, "אנחנו נמצאים ברגעים קשים, יש לנו עבודה קשה מאוד, בימים אלו אנחנו מטפלים בכל יום ביהודים שנפטרו כתוצאה מהנגיף".

עוד הוסיף ותיאר כי "יהודים חברי הקהילות היהודיות בצרפת מתוכם גם רבנים חשובים שהנגיף חדר לגופם ותוך ימים נפטרו ביסורים קשים. קשה עד מאד לתאר את המצב עם מה שאנחנו מתמודדים כאן יום יום".

הרב פרץ מספר: "בשבת האחרונה נפטר הרב מסעוד טובול, מנהל בית הספר בית חנה ובית חיה מושקא בפריז, בית הספר חב"ד לבנות הכי גדול באירופה, אשר לומדים שם כ-2,000 בנות, הבשורה הקשה היכתה בנו בפתאומיות. מיד עם צאת השבת, פעלנו בכדי לקיים את צוואתו של הרב מסעוד להביאו לקבורה בישראל".

"ואכן לאחר מאמצים ובפעילותם של יהודה משי זהב יו״ר זק״א, ושל הדיין הרב יעקב חביב מירושלים, הצלחנו להגיע להסדר עם משרד הבריאות בישראל, קיבלנו הנחיות מאוד מחמירות ונוקשות על אופן הטיפול בנפטרים על פי כללי ההלכה והבריאות כדי להביאו לקבורה בישראל. ארונו של הרב מסעוד הובא שלשום (שלישי) לישראל ונקבר מנוחת עולמים בבית העלמין הר הזיתים בירושלים" מספר הרב פרץ.

הארונות מצרפת לא מפסיקים להגיע, לדבריו: "היום בערב ינחת מטוס מצרפת בשדה תעופה בן גוריון עם 3 ארונות עם גופותיהם של עוד 3 יהודים אשר נפטרו בצרפת מנגיף הקורונה והשאירו צוואה לקברם בישראל, ביניהם הרב מסעוד חמו, רב חשוב וממנהיגי קהילת 'מקור חיים' ברובע ה-19 בפריז".

הרב פרץ מספר על הנפטרים היהודיים, "הרב מסעוד בן 73 נדבק מהנגיף והיה מאושפז כשבוע וחצי בבית חולים, הרופאים נלחמו על חייו, ולצערנו אמש (רביעי) אחר הצהריים הרופאים נאלצו לקבוע את מותו. עוד שני יהודים גבר בן 93 ואישה בת 86 אשר נדבקו בנגיף ונפטרו אף הם בבית החולים, שלשתם יובאו לאחר טיפול של מתנדבי זק"א צרפת בהובלתו של קצין המבצעים של זק״א בצרפת הרב אברהם ווינברג, אשר אחראי על קיום ההנחיות הנוקשות של משרד הבריאות כדי להביאם לקבורה בישראל".

אחי ורעי פונה מפקד זק״א ומתחנן לאחינו היהודים בארץ ובעולם, "הישארו בבית, אל תצאו מהבתים. המגפה פוגעת בצעירים ומבוגרים. קברנו אמש (רביעי) בחור צעיר ויקר בן 34 אשר נפטר מהנגיף, חלק מהיהודים המאושפזים הם צעירים, המורדמים ומונשמים בבתי החולים".

"יש לנו ברוך השם גם הרבה אנשים שהחלימו מהמחלה, אבל האחריות היא על כל אחד ואחד כדי למנוע אסון לאמי גדול יותר, אנחנו סופרים פה גופות יום יום, ואתם עדיין מתלבטים על הבידוד". הרב פרץ קרא לתושבי ישראל, "אנא, לטובתכם ולטובת בני משפחותיכם, תיישמו את ההנחיות של משרד הבריאות להישאר בבית כדי להישאר בחיים".

יהודה משי זהב יו״ר זק"א שיבח את מתנדבי הארגון בעולם: "מתנדבי זק״א ברחבי העולם נלחמים גם במצב קשה זה על כבודם של המתים ועובדים קשה מאוד כדי להביא כל אחד ואחד לקבורה, אנחנו נעשה כל מאמץ ובכל דרך אפשרי כדי לסייע להביא יהודים לקבר ישראל״.

יו"ר זק"א הודה "לשר הפנים הרב אריה דרעי, לשר הבריאות הרב יעקב ליצמן, למנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב, לפרופ' שלמה מור יוסף מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אשר נרתמו למשימה החשובה באישור הבאתם של יהודים לקבורה בישראל על פי כללי ההלכה היהודית".

 

 0 תגובות