מעבר לאתר המותאםמחסומים יוקמו בכניסה לשכונות; קנס 500 ש"ח על שוטטות שלא לצורך

איתי גדסי 1 Comment on מחסומים יוקמו בכניסה לשכונות; קנס 500 ש"ח על שוטטות שלא לצורך

במשטרה מסבירים כי הצבת המחסומים בכניסה לערים ולשכונות, אינה באה להחמיר את הסגר, אלה לתת שירות הסברה לאזרחים

Israeli police riot officers wearing protective gears as a precaution against coronavirus stand guard outside the Israeli Magen David Adom national emergency service drive through complex on March 24, 2020 in Jerusalem. The facility, allow people to arrive at the drive-through with their vehicle to get tested while still sitting in their cars Photo by Olivier Fitoussi/Flash90 *** Local Caption *** ????? ?????? ??? ???? ?????
21:10
28.03.20
איתי גדסי No Comments on הערים החרדיות מובילות במספר הנדבקים: ר"ע ב"ב: "הקצב הכי מסוכן בארץ"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

על פי התקנות החדשות שיחלו הערב (רביעי) בשעה 17:00, נוספו 2 סעיפים של אישור שהייה במרחב הציבורי שלא לדברים שהותרו. קנס בגין שוטטות במרחב הציבורי שלא לצורך חיוני או כפי שנקבע בתקנות – יהיה על סך 500 ש"ח.

בתדרוך המשטרתי הוסבר, כי יוקמו מחסומים בכניסות לשכונות גדולת ובכניסות לישובים. "אם נראה שתהיה בוטות של תנועה אסורה, אנחנו נטפל ביד קשה", אומר גורם בכיר במשטרה.

בנוסף, המשטרה פנתה לצה"ל כדי שיסייע החל ממחר (חמישי) בסיוע של אכיפת הגבלת התנועה של הציבור ברחובות. על פי התוכנית, חיילים יוצמדו לשוטרים על מנת לסייע להם באכיפת התקנות.

במשטרה הסבירו אח"כ כי מטרת המחסומים לא כדי להחמיר ממש. אלא יותר לצורך הסברה לאזרחים. המצב שנהיה הוא לא הגבלה מלאה של סגר. ניתן יהיה לנוע אך רק לדברים שפורטו. בשלב הזה צה"ל לא יתגבר את השוטרים ולא יהיה מעורב במחסומים. אנחנו לא במצב של משק לשעת חירום, אומרים במשטרה, לכן כל האישורים שיש למקום חיוני. לא רלוונטיים.

היום החל מהשעה 17:00 המשטרה תאכוף בין השאר הגעה וכניסה לגני משחקים ולחוף הים. מי שיעבור על התקנות יקבל קנס של 500 שקלים. זאת למעט בעל העסק שיקבל קנס של 5000 שקלים.

התקנות החדשות:

על פי תקנות החירום החדשות לא ניתן יהיה לצאת ממקום מגורים או ממקום שהייה קבוע למרחב הציבורי אלא לאחת מהפעולות או המטרות הבאות:

• הגעה של עובד למקום עבודה מותר על פי התקנות.
• הצטיידות במזון, תרופות, מוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים.
• קבלת שירות רפואי.
• תרומת דם.
• הליך משפטי.
• הפגנה.
• הגעה לכנסת.
• לצורך טיפול במסגרות רווחה.
• יציאה של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום לזמן קצר ובמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים.
• סיוע רפואי לאדם אחר או סיוע לאדם עם קושי או מצוקה הדורש סיוע.
• תפילה במקום פתוח, הלוויה, חתונה וברית וכן יציאת אישה לטבילה במקווה נשים ובלבד שתיאמה מראש את מועד הגעתה.
• העברה של קטין למסגרות חינוך לילדי עובדים חיוניים ומסגרות מיוחדות (בהתאם לפקודת צו בריאות העם).
• העברה של קטין, שהוריו חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריו, לביתו של ההורה השני.
• העברה של קטין שההורה האחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני ואין במקום המגורים אחראי שניתן להשאיר את הקטין בהשגחתו.

עוד הוחלט כי יצומצמו שירותי התחבורה הציבורית לכדי 25% מהקיים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.
שירותי מוניות יתאפשרו רק עם נוסע אחד או עם מלווה נוסף לצורך רפואי, כשהנוסעים יישובים במושב האחורי כשחלונות הרכב פתוחים.

התקנות קובעות כי במרחב הציבורי ובמקומות העבודה ישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם. בנסיעה חיונית ברכב פרטי יהיו עד 2 נוסעים. כן מותרים שירותי הסעה למקומות עבודה בכפוף למגבלות.

נוסף על כך נקבע כי על המעסיק מוטלת החובה למדוד חום בכניסה למקום העבודה. לא תותר כניסת אדם עם חוץ גוף העולה על 38 מעלות צלזיוס.

לצד זאת, יורשו לפעול שירותי משלוחים למזון, עיתונים וכן שירותים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצרי חשמל, מוצרי ושירותי תקשורת ואביזרים רפואיים. מכירה מקוונת עם משלוח מותרת לכל סוגי המוצרים. בשירות משלוחים למקום מגורים, המשלוח יונח מחוץ לפתח בית המגורים.

עסקים למכירת מזון לצריכה מחוץ לבית האוכל ובשירות משלוחים בלבד, בתי מרקחת, מכוני אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, יפעלו בכפוף לשמירה על מרחק של 2 מטרים בין אנשים, ומניעת צפיפות של אנשים, כך שבכל עת לא ישהו בתוך החנות לקוחות ביחס של יותר מ-4 אנשים לכל קופה רושמת פעילה.

נקבע כי הפרת האיסורים תהווה עבירה פלילית, שתאפשר גם הטלת קנס מנהלי על המפרים, וכן נקבעו בתקנות סמכויות לשוטרים לצורך אכיפת ההוראות הרלוונטיות.

כלל תקנות החירום כפי שאישרה הממשלה יופצו בהקדם בהודעת משרד הבריאות.

מעבר לתקנות האמורות, נחזור ונדגיש את הצורך המשותף להישמע לכללים על מנת למגר את התפשטות הנגיף. על אוכלוסיית בני ה-60 ומעלה, בדגש על קשישים ואוכלוסיות בסיכון להשאר בביתם ולא להסתכן ביציאה למרחב.1 תגובות

מיין תגובות