מעבר לאתר המותאםהרבנים הראשיים לישראל: עקב ההנחיות המעודכנות יש לסגור את בתי הכנסת

בנצי לייזרוביץ No Comments on הרבנים הראשיים לישראל: עקב ההנחיות המעודכנות יש לסגור את בתי הכנסת

בעקבות הנחיות הממשלה החדשות שמטילות כמעט סגר מלא על ישראל ובשל סכנת נגיף הקורונה, הרבנים הראשיים לישראל קוראים לסגור את בתי הכנסת: "עת צרה היא ליעקב. על הציבור להקפיד על ההנחיות שניתנו ע"י הנהלת משרד הבריאות"

הרבנים הראשיים לישראל
7:00
06.04.20
עפר גדנקן No Comments on החל מהיום בדיקות קורונה במרכזי מכבי בערי המגזר החרדי

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הרבנים הראשיים לישראל הגאון רבי דוד לאו והראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף בקריאה משותפת לציבור, לאור השינוי בהנחיות הגורמים המקצועיים, החל מהיום ועד להודעה חדשה אין לקיים מנינים בבתי הכנסת. ניתן לקיים על פי הנחיות משרד הבריאות בשטח פתוח, בריחוק שני מטר ומנין שלא עולה על עשרה משתתפים.

הרבנים מודיעים שגם התפילה המיוחדת אשר נועדה להיום בשעה 16:30 תתקיים רק במתכונת זו.

במכבתם כתבו הרבנים הראשיים לישראל: "עת צרה היא ליעקב. לאור ההנחיות האחרונות של הממונים על המאבק בנגיף הקורונה, הננו להודיע כי מהיום ועד להודעה אחרת, אין לקיים את התפילה בציבור בתוך בתי הכנסת. ציבור המתפללים, שלא ימנה יותר מעשרה, יתפלל בחוץ במקום פתוח, אם אפשר בסמוך לבית הכנסת. זאת תוך שמירה על ריחוק של שני מטר בין איש לרעהו. ניתן להוציא ספר תורה לרחובה של עיר".

"הננו להבהיר כי גם התפילה המיוחדת שנועדה להיום, ערב ראש חודש ניסן, תערך באותו אופן, בציבור של עשרה מתפללים, במרחק ומחוץ לבתי הכנסת".

"אם לא קיימת אפשרות כזאת, יתפלל כל אחד ואחד בביתו, אבל ראוי לקבוע זמן תפילה אחיד לכל באי בית הכנסת. על הציבור להקפיד על ההנחיות שניתנו ע"י הנהלת משרד הבריאות, לא רק בנוגע לבתי הכנסת אלא גם בשאר הנושאים, קניות וכדו'. כמו כן מי שהוא בחשש סיכון כלשהו אסור לו לצאת מביתו גם לצורך תפילה בציבור".

"אנו מבקשים מכולם להמשיך לעתור ולהתפלל לרופא כל בשר שישלח מהרה מזור ומרפא לכל הזקוקים לכך, ונוסיף לבקש שבמהרה "כתר יתנו לך" ו"יחד כלם קדשה לך ישלשו" ויתקיים בנו "והופע בהדר גאון עוזך על יושבי תבל ארצך וידע כל פעול כי אתה פעלתו ויבין כל יצור כי אתה יצרתו".0 תגובות