מעבר לאתר המותאם




1

בפתח ישיבת הכנסת: אדלשטיין התפטר מתפקידו

איתי גדסי 2 Comment on בפתח ישיבת הכנסת: אדלשטיין התפטר מתפקידו

בעקבות פסיקת הבג"ץ: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התפטר מתפקידו: "החלטת בג"צ אינה מבוססת על לשון החוק, אלא על פרשנות חד צדדית וקיצונית. החלטת בג"צ סותרת את תקנון הכנסת ומחריבה את עבודתה של הכנסת"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין צילום: פלאש 90
20:18
16.07.20
צבי טסלר No Comments on פרסום: הסגר יחל רק משבוע הבא; בתי העסק והגבלת התקהלויות – מיידית

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בפתח ישיבת מליאת הכנסת הבוקר (רביעי), הודיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי הוא מתפטר מתפקידו כיו"ר הכנסת בעקבות הפסיקה השנויה במחלוקת של בית המשפט העליון אתמול (שלישי). יצויין, כי זו הפעם הראשונה בתולדות המדינה שיו"ר כנסת מתפטר מתפקידו.

אדלשטיין: "ביום שני השבוע, בית הדין הגבוה לצדק קבע, שעל יושב ראש הכנסת להעמיד להצבעה עוד השבוע את בחירתו של יושב ראש הכנסת החדש".

"החלטת בג"צ", קבע אדלשטיין "אינה מבוססת על לשון החוק, אלא על פרשנות חד צדדית וקיצונית. החלטת בג"צ סותרת את תקנון הכנסת. החלטת בג"צ מחריבה את עבודתה של הכנסת. החלטת בג"צ מהווה התערבות גסה ויהירה של הרשות השופטת בענייניה של הרשות המחוקקת הנבחרת. החלטת בג"צ פוגעת באופן חסר תקדים בריבונות העם ובריבונות הכנסת. החלטת בג"צ חותרת תחת יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית".

"כדמוקרט, כיהודי-ציוני, כמי שנלחם נגד משטרים אפלים וכיושב ראש של בית הנבחרים", הוסיף אדלשטיין, "אני קובע שהחלטת בג"צ היא החלטה שגויה וחמורה המביאה לידי ביטוי ליקוי מאורות מסוכן".

"כמי ששילם מחיר אישי כבד של שנות מאסר ועבודות פרך על הזכות לחיות כאזרח במדינת ישראל, אין צורך בהסברים עד כמה אני אוהב את מדינת ישראל ואת עם ישראל", הוסיף אדלשטיין יוצא חבר העמים.

"ולכן, כדמוקרט, כיהודי-ציוני, כמי שנלחם נגד משטרים אפלים, וכיושב הראש של הבית הזה – לא אניח לישראל להידרדר לאנרכיה. לא אתן יד למלחמת אחים", הצהיר "אפעל על פי רוחו של מנחם בגין אשר ביוני 1948, בימי האלטלנה, מנע מלחמת אחים".

"חברי הכנסת, אזרחי ישראל – בימים אלה העם שלנו זקוק לאחדות, זקוק לממשלת אחדות. בימים, בהם מגיפה מסכנת אותנו מבחוץ והשסע קורע אותנו מבפנים, על כולנו לנהוג כבני אדם, על כולנו להתעלות. על כולנו להתאחד. אי לכך, למען מדינת ישראל ובכדי לחדש את הרוח הממלכתית בישראל – אני מתפטר בזאת מתפקידי כיושב ראש הכנסת. נתפלל, ואף נפעל, לימים טובים יותר", חתם אדלשטיין.



2 תגובות

מיין תגובות
  1. 2

    הימין צריך לבחור יועז או ההנדל ליו"ר כנסת במקום יש עתיד, כי לזה יש להם לפחות שישים

  2. 1

    מהמהם אותי לחשוב שזהו למדינת ישראל אין דמוקרטיה בסיסית ויו"ר הכנסת מתפטר👶