מעבר לאתר המותאם
1

פרוש: "בג"ץ שואף לדיקטטורה משפטית בישראל"

איתי גדסי No Comments on פרוש: "בג"ץ שואף לדיקטטורה משפטית בישראל"

שרת המשפטם לשעבר איילת שקד תקפה את התערבות בג"ץ ואמרה: "יש כאלו שמנסים להרוג את הדמוקרטיה וזה לא יו"ר הכנסת"

United Torah Judaism parliament member Meir Porush seen during a discussion on a bill to dissolve the parliament, at the Knesset, in Jerusalem on May 29, 2019. Photo by Hadas Parush/Flash90 *** Local Caption *** ?????? ????? ???? ????? ?????? ???? ????? ????? ????? ????? ????? ???? ????? ???? צילום: פלאש 90
2:23
31.05.20
אתר קול חי No Comments on צפו בשידור חוזר: מוצ"ש חי עם מנחם טוקר

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

התגובות להחלטת בג"ץ כנגד יו"ר הכנסת תוך התערבות בוטה בעבודת הכנסת וניסיון לקבוע לכנסת יך תתפקד מביא לתגובות רבות וסוערות כנגד בג"צ במערכת הפוליטית. סגן שר החינוך מאיר פרוש אמר בתגובה להחלטת בג"ץ: "ההתערבות של בג"ץ בהליך התנהלות הכנסת מוכיח שוב את מה שהתרענו מפניו כבר שנים רבות – בג"ץ שואף לדיקטטורה משפטית בישראל".

פרוש קרא ליו"ר הכנסת ואמר: "אני קורא ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לבל יתן יד לפגיעת בית המשפט בנבחרי הציבור, ומחזק את ידיו להגן על עבודת הכנסת ולמנוע את התערבותם של השופטים, חשובים ככל שיהיו".

גם שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד  תקפה את השתלטות בג"ץ על עצמאות הרשות המחוקקת: "‏הדמוקרטיה בישראל לא "מתה". אמרה והבהירה כי "יש כאלו שמנסים להרוג אותה וזה לא יו"ר הכנסת".

לדברי שקד, "אלו שפונים לבג"צ בשבתו כגננת של הכנסת, הם אלו שממיתים את הדמוקרטיה. בדמוקרטיה בג"צ לא קובע לכנסת כיצד להתנהל ולא שם עצמו מעל הכנסת.
רק הכנסת סוברנית להחליט מתי תתכנס ומתי תצביע בהתאם לחוק ולתקנון, לא בג"צ".0 תגובות