מעבר לאתר המותאם
1

נגיף הקורונה: המשטרה מגבירה את האכיפה

בנצי לייזרוביץ No Comments on נגיף הקורונה: המשטרה מגבירה את האכיפה

שוטרי משטרת ישראל החלו במהלך סוף השבוע האחרון באכיפה נרחבת כנגד מפירי הנחיות משרד הבריאות שנועדו למנוע את התפשטות נגיף הקורונה: עד כה נפתחו 117 תיקים פליליים

21:01
31.05.20
קלמן טלר No Comments on צפו בשידור חי: "עובדים על זה" בהגשת אפרים דוד

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

במהלך סוף השבוע עסקו שוטרי משטרת ישראל גם בפעילות אכיפה והסברה, ביקרו בבתי עסק ובבתי מבודדים וכן הורו על פיזור קהל באזורי הפארקים, חופי הים וכיו"ב. יצויין כי מרבית התושבים ובתי העסק, הקפידו על קיום ההוראות כלשונם, אולם במקרים בהם זיהו השוטרים הפרות או התעלמות מההנחיות – פעלה המשטרה לפיזור המתקהלים.

במהלך סוף השבוע הנוכחי החלו שוטרי משטרת ישראל גם ברישום דו"חות בעת הפרות חריגות בניגוד לצו, כשעד אתמול בצהריים נרשמו 17 דו"חות. בנוסף, עד כה נפתחו 117 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד, וכן נפתחו 18 חקירות נוספות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב (Fake news).

מדי יום מבקרים השוטרים אלפי מחויבי בידוד בכדי לוודא כי הם נשמעים להנחיות, כשעד כה בוקרו כ-12,000 מחויבי בידוד ברחבי הארץ.

בימים האחרונים ביקרו שוטרים בכל רחבי הארץ גם באלפי בתי עסק שונים, כשרובם המוחלט קיימו והקפידו על ההנחיות במלואן. נוסף למאמצי הסברה משמעותיים המתבצעים בשטח, המשטרה סגרה עד כה 18 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת ההנחיות באופן בוטה.

המשטרה שבה וקוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל.

כמו כן נמסר מטעם משטרת ישראל כי "לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה למניעת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו".0 תגובות