מעבר לאתר המותאם
1

גנץ קיבל את המנדט

איתי גדסי 3 Comment on גנץ קיבל את המנדט

יו"ר כחול לבן בני גנץ קיבל את המנדט להרכבת הממשלה: "אעשה הכל כדי להקים בתוך ימים ספורים ממשלה לאומית פטריוטית ורחבה". הנשיא: "בחירות רביעיות אינן אפשריות"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לאחר שרוב של 61 חברי כנסת המליצו עליו להרכבת הממשלה, קיבל היום (שני) יו"ר כחול לבן בני גנץ מידי נשיא המדינה את המנדט להרכבת הממשלה. ‏גנץ: "אעשה הכל כדי להקים בתוך ימים ספורים ממשלה לאומית פטריוטית ורחבה".

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר ליו"ר כחול לבן בטקס הענקת המנדט: "מכובדי, הרמטכ"ל לשעבר וחבר הכנסת בני גנץ, אזרחי ישראל. בתום ההתייעצויות שקיימתי עם הסיעות, הביעו 61 חברי כנסת תמיכה ברמטכ"ל לשעבר וחבר הכנסת, בני גנץ, כמי שתוטל עליו מלאכת הרכבת הממשלה. משכך, ועל פי סעיף 7 לחוק יסוד: הממשלה, הריני לתת בידיך את האפשרות להרכיב ממשלה".

הנשיא הוסיף: "החוק נותן בידיך אדוני, 28 ימים, החל ממחר, למלאכת הרכבת הממשלה. זהו זמן קצר, ואולם בנסיבות הנוכחיות של עת חירום לאומית ובינלאומית, גם זה פרק זמן ארוך מדי. גודל השעה וגודלם של האתגרים שלפנינו, מחייבים להקים ממשלה בישראל, ממשלה לעם בישראל. אין במעמד זה היום, כדי להוריד כהוא זה את האחריות המוטלת על הסיעות כולן לייצר את התנאים שבהם תוכל לקום ממשלה רחבה ככל הניתן בשעת המשבר הזאת".

עוד הוסיף ריבלין: "כפי שכבר ציינתי, ייתכן שהקמת ממשלה בהקדם תהיה כרוכה בעיצוב הסדרי ביניים לחודשים הקרובים, אך אין לי ספק כי זה מה שהעם מצפה ממנהיגיו בשעה זאת. בחירות רביעיות אינן אפשריות והמפתחות להרכבת ממשלה בישראל נמצאים כרגע בידיך אדוני, וכן בידי כל נבחרי הציבור מכלל המפלגות. בשמו של העם היקר הזה היושב בציון ולטובתם של אזרחי ישראל כולם אני מאחל לך הצלחה".3 תגובות

מיין תגובות
  1. 3

    אסור ללחוץ ידיים איזה חוסר שימת לב של גנץ