מעבר לאתר המותאם
1

בהוראת דרעי: הוקם צוות מיוחד שייתן מענה לרשויות שנפגעו מהנגיף

איתי גדסי 1 Comment on בהוראת דרעי: הוקם צוות מיוחד שייתן מענה לרשויות שנפגעו מהנגיף

שר הפנים אמר בישיבה המיוחדת שנערכה במשרדו, "אני קורא בעת הזו לסולידריות בציבור וברשויות המקומיות"

Minister of the Interior and Shas party leader Aryeh Deri speaks at the annual international Municipal Innovation Conference in Tel Aviv, on February February 19, 2020. Photo by Miriam Alster/Flash90 *** Local Caption *** ???? ????? ????? ????? ?????? ???? ???? ?? ????? ?"? צילום: פלאש 90
19:52
24.11.20
בנצי לייזרוביץ No Comments on הוארך מעצרו של תושב ביתר: חשוד בזריקת אבן על רכב משטרה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בישיבה שהתנהלה היום (ראשון) במשרד הפנים בהשתתפות שר הפנים, אריה דרעי, ראשי השלטון המקומי ונציג משרד האוצר, הורה שר הפנים, על הקמת צוות משותף למשרד הפנים, משרד האוצר ונציגי השלטון המקומי, שיבחן צעדי סיוע לרשויות המקומיות המתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה וייתן מענה לצרכי הרשויות השונות.

בהוראת שר הפנים, לרשות הצוות ניתנו כל הכלים הדרושים לצורך מתן סיוע לרשויות המקומיות וכן לרכז הנחיות אחידות ומחייבות לכלל הרשויות. כמו כן, הסמיך השר דרעי את הצוות, לאפשר סיוע הדדי בין רשויות מקומיות ולחזק את הסולידריות ביניהן, על מנת לספק שירותים נאותים ומשותפים לתושביהן בעת הזו.

בנוסף, כצעד מקל על בעלי העסקים, הנחה השר דרעי כי יש לאפשר לכלל הרשויות המקומיות בישראל לדחות את הארנונה לבעלי עסקים עד ה-1.5.20. השר דרעי ביקש מנציגי האוצר לבחון את ביטול הצורך בתשלומי ריבית פיגורים כתוצאה מדחיית תשלומי ארנונה ואגרות שונות לבעלי העסקים.

לאור הדחייה, הצוות שהוקם יבחן מתן סיוע לרשויות מוחלשות ככל שיתקלו בבעיה תזרימית בהמשך.  מאידך, על פי חוות דעת של היועץ המשפטי של משרד הפנים, עו"ד יהודה זמרת, הורה השר דרעי לכל ראשי הרשויות כי אין בסמכותם להעניק פטורים גורפים והנחות בארנונה.

באשר למתכונת שבה יעבדו עובדי הרשויות המקומיות, הצהיר השר דרעי כי כל החלטה שתתקבל לגבי עובדי המדינה תחול גם על עובדי הרשויות המקומיות.

בנוסף, שר הפנים דרעי וראשי השלטון המקומי קוראים לשר האוצר למצוא פיתרון מיידי להעברת מענקי איזון חסרים בסך 150 מיליון שקלים לרשויות במקומיות. הדבר יאפשר את המשך מתן השירותים לתושבים, בעיקר בעת הזו.

השר דרעי אמר בישיבה: "אני קורא בעת הזו לסולידריות בציבור וברשויות המקומיות. הנחתי את מנכ"ל משרד הפנים להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת לסייע לרשויות בשעת משבר זו".

בישיבה השתתפו מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, יו"ר מרכז שלטון מקומי, חיים ביבס, יו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג׳ג׳, בני ביטון, סגן יו"ר מרכז שלטון מקומי ואריאל יוצר, סגן הממונה על התקציבים באוצר.1 תגובות

מיין תגובות