מעבר לאתר המותאםמאות פקדו את עזרת הנשים; 'נשות הפרובוקציה' נדחקו לאחור

איתי גדסי No Comments on מאות פקדו את עזרת הנשים; 'נשות הפרובוקציה' נדחקו לאחור

הבנות מילאו את עזרת הנשים – נשות הכותל נשארו בחוץ: מעל אלף הנשים והבנות שהגיעו הבוקר לתפילת ראש חודש בכותל המערבי מילאו את עזרת הנשים ול'נשות הפרובוקציה' לא נותר אלא להישאר מחוץ לרחבה

צילום: בעריש פילמר

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מעל 2000 מתפללים ומתפללות פקדו הבוקר (רביעי) את רחבת הכותל המערבי והצטרפו לתפילה החגיגית לכבוד ראש חודש אדר שנערכה במקום, כאשר הנוכחות הגבוהה של המתפללות אילצה את נשות הפרובוקציה שהגיעו שוב בכדי לחלל את המקום הקדוש – להישאר מחוץ לעזרת הנשים.

לתפילה היום הגיע גם רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, שהצטרף למתפללים בשירה וריקודים.

המארגנים מספרים כי התפילה הבוקר התקיימה לציון 3 שנים לתחילת התפילות במתכונת הזו, ולכבוד האירוע הוזמנו גם חברי כנסת ומתמודדים לתפילה אך אף אחד מהם לא הגיע, לעומת זאת בני הנוער הצביעו ברגליים וכמות ההסעות שהקצו לא הספיקה לאור הביקוש הרב, כך לדברי המארגנים.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר: "ההמונים שהגיעו היום מעידים באופן ברור על הרצון הברור של הציבור, שכבר 3 שנים הולך ומצטרף ליוזמה הזו, במעגלים שמתרחבים והולכים מחודש לחודש, לשמור על קדושת הכותל לכל אורכו, ולא לאפשר לקומץ פורעות חוק אלימות לפגוע בו. אנו מקווים ומצפים שגם נבחרי הציבור, שחלקם אמנם הצהירו בימים האחרונים על התגייסותם לעניין אך אף אחד לא הואיל להצטרף לתפילה הבוקר, יתגייסו אחרי הבחירות לטובת העניין, ויסדרו את התקנות כך שקדושת הכותל לכל אורכו תשמר".

מטעם "הקרן למורשת הכותל המערבי" נמסר כי הם מגנים את מעשיהן של 'נשות הפרובוקציה' הפועלות בניגוד לנהלים ולהחלטות בג"ץ ומחללות את קדושת ספר התורה.0 תגובות