מעבר לאתר המותאםבנט הודיע על הקמת צוות ריבונות: "לא נפספס את ההזדמנות"

איתי גדסי 1 Comment on בנט הודיע על הקמת צוות ריבונות: "לא נפספס את ההזדמנות"

שר הביטחון, נפתלי בנט, הודיע: "הוריתי על הקמת צוות מיוחד במערכת הביטחון להחלת ריבונות ביו"ש ובבקעת הירדן; אם נדחה או נקטין את החלת הריבונות, הזדמנות המאה תהפוך לפספוס המאה"

נפתלי בנט צילום: פלאש 90
23:25
18.02.20
איתי גדסי No Comments on גפני מזהיר: "2-3 מנדטים עלולים לעבור מצד לצד ברגע האחרון"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר הביטחון נפתלי בנט השתתף היום (רביעי) בכנס הבינלאומי השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי (Inss). בדבריו, הודיע השר על הקמת צוות מיוחד במערכת הביטחון להחלת הריבונות על יהודה ושומרון ובקעת הירדן.

"אתמול בערב ההיסטוריה דפקה בדלת ביתנו, והעניקה לנו הזדמנות חד-פעמית, להחיל את החוק הישראלי על כלל ההתיישבות בשומרון, ביהודה ובבקעת הירדן. זו הזדמנות לקבוע את בקעת הירדן כגבול המערבי של ישראל, הזדמנות לקבוע את שטחי ארצנו, הזדמנות לעגן את בטחוננו לדורות. נשיא ארה"ב, דונאלד טראמפ, הידיד הגדול ביותר של מדינת ישראל בבית הלבן, אמר לנו אמש בצורה מאד: "החילו את החוק הישראלי על כלל ההתיישבות ביהודה ושומרון באופן מיידי, עכשיו, בימים הקרובים, וארה"ב תכיר בריבונות מיד. זו ההזדמנות המדינית הגדולה ביותר שנקרתה בדרכנו מזה 50 שנה, אך הזדמנות יכולה לחלוף אם לא אוחזים בה, ומיישמים אותה".

בנט אמר: "בחלוף השמחה הגדולה, הבוקר השאלה הגדולה היא: האם ממשלת ישראל תיטול את ההזדמנות או תחמיץ אותה. אתמול סביבת ראש הממשלה הודיעה שהחלטת הריבונות תובא ביום ראשון הקרוב להצבעה בממשלה. הבוקר נשמעה כבר מוזיקה אחרת. שרי ממשלה מסבירים לנו שיש עבודת מטה, שצריך תהליך מול היועץ המשפטי לממשלה, שיש בירוקרטיה. אני גם שומע עוד זמירות שמדאיגות אותי על חלוקת הריבונות לפעימות – חלק לפני הבחירות, חלק אחרי הבחירות. את הישובים עצמם, אומרים לי, נכניס. אבל כל השטח הסובב אותם, יושאר בחוץ. זו שגיאה נוראה, ואין שום סיבה לעשות אותה".

עוד אמר בנט: "אהיה ברור: מה שיידחה לאחר הבחירות, לעולם לא יקרה. כולנו מבינים את זה. כל יישוב, כל מטר אדמה, שתידחה לאחר הבחירות, יושאר בחוץ לעוד 50 שנה. אם נדחה או נקטין את החלת הריבונות, אזי הזדמנות המאה תהפוך לפספוס המאה".

"3 העקרונות שאני רואה ליישום הזדמנות המאה של טראמפ הם: 1. החלת ריבונות עכשיו, לא לאחר הבחירות. 2. החלת ריבונות על כל השטח שהנשיא טראמפ מוכן לו. אסור שאף יישוב ואף ישראלי יישאר בחוץ. 3. ממשלת ישראל לא תכיר במדינה פלסטינית. כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית, אני לא רק מציע, אלא גם פועל", אמר.

"לכן, אני מודיע כאן, שהוריתי על הקמת צוות מיוחד ליישום וביצוע החלת החוק והריבונות הישראלית על כל ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ועל בקעת הירדן ובמלון ים המלח. הצוות יתחיל לפעול מיד וישלב את כל גורמי המטה בצה״ל, במנהל האזרחי, במתפ״ש, במשרדי הממשלה השונים ובמערכת הביטחון. אסור לדחות לאחרי הבחירות, אסור להסתפק בריבונות חלקית, אסור לדחות לאחר כך את מה שניתן לקבוע כבר עכשיו. במעשים, בהצבת בעובדות בשטח. במצב כזה, אנחנו נעניק לראש הממשלה נתניהו את מלוא הגיבוי והתמיכה במהלך היסטורי זה".

לסיום אמר: "לא ניתן לאיומים של אף אחד לעצור אותנו מלקבוע את גורלנו. צה"ל ומערכת הביטחון ערוכים לכל תרחיש. הנחיתי את כל הכוחות להיערך גם להסלמה, או לצעדים פזיזים של גורמים כאלה ואחרים. אנחנו מאוד ברורים בהקשר הזה – כל ניסיון לאתגר את ביטחון אזרחי ישראל, ייתקל בחומה בצורה".1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    נפתלי: מדוע ריבונות רק ב-50% משטח C ?? הרי כל
    שטח C שייך לנו!!!