מעבר לאתר המותאם
1

כ"ק האדמו"ר מקאליב: נפעל להקמת מרכז "שמע ישראל" עולמי

קלמן טלר 1 Comment on כ"ק האדמו"ר מקאליב: נפעל להקמת מרכז "שמע ישראל" עולמי

כ"ק האדמו"ר מקאליב: הגיבורים האמתיים הם ניצולי השואה ואותם היה צריך לכבד ולהזמין לאירוע לציון 75 לשחרור מחנות ההשמדה: "זיכרון השואה הוא לא הגבורה אלא היהודים שקראו וקוראים היום שמע ישראל"

כ"ק האדמו"ר שליט"א עם סבו זיע"א
19:03
03.07.20
דוד קליגר No Comments on 'שירין ורחשין': התוכנית המלאה בהגשת מב"ד לפרשת חקת-בלק • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

על רקע הביקורת שנשמעה על אי הזמנתם של ניצולי שואה רבים לטקס ביד ושם, הגיע לידנו דברים שנשא כ"ק האדמו"ר מקאליב שליט"א בשיחה עם ניצולי שואה, שבהם מתח ביקורת מרומזת על ההחלטה למעט במספר ההזמנות לניצולי השואה ולהעדיף להזמין לטקס שרים ומכובדים.

'בימים שבהם מנהיגים מכל העולם בוחרים לציין בישראל את 75 שנה לשחרור אשוויץ', עלינו לזכור את מה שהיה אומר סבי האדמו"ר זיע"א. נכון שהצבא האדם שחרר את המחנות ויש לנו הכרת הטוב על כך אבל הגיבורים הגדולים הם אותם יהודים שצעקו 'שמע ישראל' בדרכם למשרפות. היהודים שהאמונה המשיכה אתם עד לרגעים האחרונים ממש. היהודים שלא פקפקו לרגע אחד באמונתם בד' ובתורתו. אלו הם הגיבורים. סבי האדמו"ר זיע"א, ראה בהצלתו מהמחנות קריאה להמשיך את המורשת של קריאת 'שמע ישראל'. בחזון שלו יוקם מרכז עולמי שיפיץ את קריאת 'שמע ישראל. שכל ילד וכל ילדה יקראו בקול גדול את קריאת שמע ישראל. זו הייתה בעיניו הנקמה הגדולה ביותר בנאצים", אמר האדמו"ר.

עוד אמר האדמו"ר: "אתם ניצולי השואה שזכיתם להקים פה בארץ ישראל את המשפחות שלכם שממשיכות את קריאת 'שמע ישראל' אתם אלו שהייתם צריכים להיות הנואמים הראשיים בכנס. הרוח החזקה שלכם היא זו שגברה על החיה הנאצית. הטנקים של הרוסים שחררו את הגוף אבל את הרוח אתם שחררתם שבאתם לפה לארץ ישראל. אני מקווה שנוכל בקרוב להשלים את החזון של סבי האדמו"ר זיע"א, להקים מרכז 'שמע ישראל' עולמי שבו יהיה זיכרון רוחני לשואה. זיכרון לקהילות הקדושות שמסרו נפשם על קידוש ד' בשואה. זיכרון לגדולי התורה וליהודים הפשוטים שנרצחו במחנות. זיכרון ברוח היהדות והתורה. נזכה בקרוב שבמרכז 'קאליב העולמי' בירושלים עיר הקודש, יוקם המרכז שינציח את ששת המילונים בדרך של 'שמע ישראל' ותורה. במרכז נכניס ספר תורה שינציח את זכרם של ששת המילונים ויהיו שותפים בכתיבתו ניצולי השואה וכל עם ישראל ביחד".1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    נראה שהתבלבלתם. לאדמו"ר מקאליב זצ"ל לא היו ילדים , כך שלא מסתבר לומר שהוא סביו של האדמו"ר החדש או מי שמצולם לצידו. או שחסר לי ידע?