מעבר לאתר המותאםמכה לאיראן: בריטניה הכריזה על חיזבאללה כארגון טרור

שלמה ריזל No Comments on מכה לאיראן: בריטניה הכריזה על חיזבאללה כארגון טרור

בריטניה הכירה בחיזבאללה כארגון טרור גם על זרועו המדינית. המשמעות: הקפאת נכסי הארגון בממלכה ואיסור על תעמולה לארגון והשתתפות בארגון הטרור. השר כץ בירך על ההחלטה וקרא למדינות נוספות בעולם להעביר החלטה דומה

17:31
20.02.20
עמית דניאל No Comments on בשידור חי: סגן שר האוצר חשף את תכנית הדיור של ש"ס

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

משרד האוצר של בריטניה הודיע השישי אחרון, כי ארגון חיזבאללה על שתי זרועותיו המדיני והצבאי יוגדרו כארגון טרור. לאחר ההכרזה כל נכסי חיזבאללה הנמצאים בשטחי הממלכה יוקפאו ותיאסר כל פעילות של הארגון בשטח הממלכה.

לאחרונה עלתה המתיחות בין בריטניה לאיראן, לאחר כששגריר בריטניה השתתף בהפגנות כנגד המשטר במדינה ואף תיעד אותן. השגריר נעצר למספר שעות ושוחרר. אח"כ עזב את המדינה מחשש לחייו.

שר החוץ ישראל כ״ץ בירך על ההחלטה: "אני מברך את ממשלת בריטניה על החלטתה לכלול את כל ארגון חיזבאללה, כולל הדרג המדיני- תחת החקיקה המאפשרת הקפאת כל נכסיו בהיותו ארגון טרור. זהו הישג גדול למדינת ישראל במאבק מול איראן וגרורותיה באזור ובראשם החיזבאללה".

השר הוסיף "בפגישתי עם שר החוץ הבריטי דומיניק ראב, העלתי בפניו את הנושא ואני מודה לו על ההיענות. אני מצפה כעת ממשלות גרמניה, ברזיל, אוסטרליה ומדינות נוספות איתן שוחחתי בנושא לנקוט בצעדים דומים".0 תגובות