מעבר לאתר המותאםעשרות חילוצים ברחבי בארץ: השוטרים איתרו 3 נעדרים בנהריה

בנצי לייזרוביץ No Comments on עשרות חילוצים ברחבי בארץ: השוטרים איתרו 3 נעדרים בנהריה

לאורך השעות האחרונות השוטרים פעלו לחילוץ וסיוע לעשרות לכודים בגלל השיטפונות וההצפות הגדולות ברחבי הארץ. הוראות בטיחות לנסיעה ברכב

צילום: דוברות המשטרה
17:31
20.02.20
עמית דניאל No Comments on בשידור חי: סגן שר האוצר חשף את תכנית הדיור של ש"ס

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

במהלך היומיים האחרונים טיפלה משטרת ישראל בעשרות אירועים, בייחד עם כלל גופי החירום וההצלה, בעקבות מזג האוויר הסוער, השיטפונות וההצפות שפקדו במספר איזורים ברחבי הארץ במוקד 100 של המשטרה התקבלו אלפי פניות לדיווחים ובקשות סיוע.

photo_2020-01-09_13-50-18 (2)

בין האירועים הבולטים שטופלו על ידי משטרת ישראל וגופי החירום וההצלה: כוחות משטרה, בייחד עם גופי החירום וההצלה איתרו שלושה נעדרים בעיר נהריה, לאחר שרכב נצפה בעת שהתהפך ברחוב מוצף. בתום סריקות תחת המים ובסביבת הרכב אחר אנשים שהיו בו, אותרו יושבי הרכב בריאים ושלמים.

photo_2020-01-09_13-15-08

בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 100 של המשטרה אודות צריף שהוצף בצפון הארץ, שוטרי משטרת ישראל הגיעו למקום וחילצו שלושה ילדים, בניהם פעוט כבן שנתיים. הילדים הועברו בשלום לתחנת המשטרה בצפת שם דאגו להם השוטרים לבגדים חמים ולהעברה לבית חלופי בסיוע הרשויות.

שוטרי סיור בעיר אשדוד הבחינו ברכב שנכנס אל תוך שלולית ענק במקום וכי הנהגת שבו אינה יכולה להמשיך בנסיעה. כוח משטרה נכנס רגלית אל השלולית, חבר לנהגת וחילץ אותה מהמקום בשל הסיכון הרב אליו נקלעה.

photo_2020-01-09_13-08-42

כוחות משטרה סייעו בחילוץ ילדים מבית הספר בעיר אשדוד שהוצף בעקבות מזג האוויר הסוער.

מהמשטרה נמסר: מומלץ לציבור לא לנסוע או לטייל באזורי שיטפון שעלולים להוות סכנת חיים. משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים כולו להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.

photo_2020-01-09_13-08-41

הוראות בטיחות בעת הנהיגה ברכב: ציבור הנהגים מתבקש לנהוג בזהירות ולהתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך.

יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה ולהימנע מעצירות פתאומיות גם בשולי הדרך.

כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גדל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

יש להימנע מכניסה למים זורמים על ציר הנסיעה, להיזהר מסחף, משלולית ומשאר מפגעי הכביש.

חציית מקורות מים ומקומות עם זרימת מים חזקה מהווה סכנת חיים גם לנהגים ברכבי שטח.

הנחיות ודגשים לכלל הציבור: יש להימנע מכניסה למקומות נמוכים וסגורים אשר מסכנים חיים, כדוגמת – מקומות מוצפים או בתהליך הצפה, חניונים ושאר מקומות מתחת למפלס הקרקע.

בעת הצפות יש לצאת מידית ממבנים המצויים מתחת לפני הקרקע.

הולכי רגל במרחב ציבורי נדרשים להימנע מכניסה למים זורמים ושלוליות שלא ניתן לאמוד את עומקן.

יש להישמע לגורמים מוסמכים בנושא טיולים ולקבל את המידע הנדרש.

במידה ויש סערת ברקים יש להימנע ככל הניתן מיציאה לשטח פתוח ולהתרחק מעצמים גבוהים כדוגמת אנטנות ועצים.

בכל מקרה חריג המהווה סכנה לשלום הציבור כדוגמת מפולת וקריסת קיר, חוטי חשמל שנקרעו יש לדווח מיד לגורמים הרלוונטיים (משטרת ישראל וחברת החשמל).

ככל, הציבור מתבקש להיות ער וקשוב להנחיות והוראות השוטרים בזירת האירוע וכן לחסרי ישע ולתת להם סיוע ראשוני, ככל שנידרש, ולהזעיק מידית את כוחות ההצלה והרשויות.0 תגובות