מעבר לאתר המותאם
1

נתניהו מברך על החיסול: "סולימאני הביא למותם של חפים מפשע רבים"

איתי גדסי No Comments on נתניהו מברך על החיסול: "סולימאני הביא למותם של חפים מפשע רבים"

ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "הנשיא טראמפ ראוי לכל הערכה על שפעל בנחישות, בעוצמה ובמהירות. אני רוצה להבהיר שוב – ישראל עומדת לחלוטין לצידה של ארה"ב במאבקה הצודק לביטחון, לשלום ולהגנה עצמית"

נתניהו צילום: מרק ישראל סלם, פול
22:34
25.10.20
איתי גדסי No Comments on החלטת קבינט הקורונה: כיתות א-ד יחזרו ללימודים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) התייחס ראש הממשלה לחיסול מפקד כוח קודס האיראני וברך את נשיא ארה"ב על כך: "קאסם סולימאני הביא למותם של אזרחים אמריקנים רבים וחפים מפשע רבים נוספים במהלך עשרות השנים האחרונות, וגם בימים אלה. סולימאני יזם, תכנן וביצע פיגועי טרור רבים ברחבי המזרח התיכון וגם מעבר לו. הנשיא טראמפ ראוי לכל הערכה על שפעל בנחישות, בעוצמה ובמהירות. אני רוצה להבהיר שוב – ישראל עומדת לחלוטין לצידה של ארה"ב במאבקה הצודק לביטחון, לשלום ולהגנה עצמית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לטרגדיה בתל אביב בה נהרגו שני אנשים מהצפה בחניון ושיגר את תנחומיו: "אני מבקש להביע זעזוע עמוק בשם שרי הממשלה, וגם בשם אזרחים רבים בישראל, על מותם הטרגי של דין יעקב שושני וסתיו הררי ז"ל, שנספו אתמול באסון המעלית. שוחחתי אמש עם השר לביטחון פנים, עם שר התחבורה, עם ממלא מקום המפכ"ל ועם נציב כבאות והצלה בניסיון ראשון לברר כיצד קרה הדבר. ביקשתי ממנכ"ל משרדי רונן פרץ לכנס היום פגישה עם כל הגורמים המקצועיים כדי להפיק לקחים על מנת שמקרה כזה לא ישנה בעתיד".

עוד אמר נתניהו: "חזרתי ביום שישי מפסגת מנהיגים משולשת בין ישראל, קפריסין ויוון. זאת הייתה הפסגה השביעית שקיימנו במסגרת הזאת בשנים האחרונות. הפסגה הזאת הביאה את הברית המזרח התיכונית שיזמנו לרמה חדשה. אנחנו חתמנו ביום חמישי באתונה על הסכם היסטורי שיעביר צינור גז מישראל לאירופה דרך קפריסין ויוון. השר שטייניץ, אני רוצה להודות לך על תרומתך המאוד גדולה לפרויקט חשוב זה. המשמעות של הפרויקט הזה, זה שאנחנו הופכים את ישראל למעצמה אנרגטית".

"בשבוע שעבר התחלנו כבר לייצא גז ממאגר לווייתן לירדן, ובהמשך נייצא גם גז למצרים. הפרויקט הזה יכניס כל שנה מיליארדי שקלים לקופת המדינה, זה ייקח כמה שנים אבל זה יגיע מהר מאוד. הכסף הזה יופנה להשקעה בבריאות, ברווחה, בחינוך, בתשתיות ובדברים שישרתו כל אזרח ואזרח במדינת ישראל".

עוד הוסיף רה"מ: "היעד של עצמאות אנרגטית ושל הפיכת האנרגיה שלנו מפחם לגז ברובה היא השארה של מרווח מסוים לצרכים שלא נפרט כאן. הדבר הזה משנה את מעמדה של ישראל. ישראל בעצם ייבאה אנרגיה במשך כל שנות קיומה, וזה התהפך. זה התהפך כשנתנו לחברות פרטיות להחליף את החברה הממשלתית ולחפש גז. ברגע שעברנו לזה הם מצאו גז. אחר כך היינו צריכים לעשות התאמות מסוימות כדי להבטיח שהחלק הארי מההכנסות העצומות האלה יישאר, בעצם שני שליש מההכנסות של לוויתן מגיעות ישר לקופת המדינה. הדבר השלישי שהיינו צריכים לעשות זה להתגבר על אלה שאמרו שנשאיר את הגז במים. זה לא ייאמן, יש כאלה שעדיין רוצים שנשאיר את הגז מתחת לאדמה. אנחנו התעקשנו על הדברים האלה, טוב שהתעקשנו. למדינת ישראל יש היום אופק אנרגטי וגם אופק כלכלי יוצא מן הכלל. זה מחזק מאוד את הכלכלה, ומחזק מאוד את המשק הישראלי. אז דברים נבחנים בתוצאות ואנחנו מביאים תוצאות".

"הבאנו עוד תוצאות. אנחנו נבחנים גם בתיירות, אנחנו רואים נתון מדהים, עלייה של כמעט 70% בחמש שנים. מספר התיירים הגיע לשיא של כל הזמנים – 4 וחצי מיליון. ראשית, זו ברכה עצומה למדינת ישראל. שנית, זו ברכה עצומה לעבודה החשובה שלך, השר יריב לוין. זה שיפור גדול מאוד, זה מייצר אלפי מקומות עבודה, זה מכניס גם מיליארדי שקלים לקופת המדינה לטובת אזרחי ישראל. זהו שיפור עצום".

"דברים אכן נבחנים בתוצאות והתוצאות זה ההישגים. היום הממשלה תשמע סקירה על הישג נוסף – היקף יישום החלטות הממשלה. לפני כמה שנים התחלנו ברעיון, שאני מכיר אותו מהיחידות המצוינות בצבא שבאחת מהן שירתי, אני מכיר את זה בקבוצות עסקיות שבהן עבדתי, כולם בודקים תוצאות – כמה יישמת. קיבלת החלטות – כמה יישמת. כשהתחלנו לבדוק את זה, זה היה בסביבות ה-67%, והיום, כמה שנים לאחר מכן, זה 82%. זה עלה כל שנה, זה הגיע להיקף די מדהים ב-5 שנים האחרונות של 82%, זה קיים בתוך מעט מאוד ארגונים תפוקה כזאת או הישגים כאלה. אנחנו לא רק מקבלים החלטות, אנחנו מקיימים החלטות. זה מעודד ביותר שזה עולה משנה לשנה. אנחנו לא מסתפקים ב-82%, אני רוצה להגיע מהר ל-90% וגם מעבר לזה".

"מכיוון שאמרתי שדברים נבחנים בתוצאות, אז התפרסמה בסוף השבוע עוד תוצאה מדהימה של המדיניות שלנו, שרבים פקפקו בה – המשך הירידה של היחס חוב תוצר. כשאני מסתכל על כלכלה, הדבר הראשון שאני מסתכל עליו זה הכנסה לנפש. הדבר השני שאני מסתכל עליו זה יחס חוב תוצר. זה כמה חוב אתה סוחב ביחס למה שאתה מייצר. יחס חוב תוצר היה למעלה מ-90% ב-2003 כשקיבלתי את תפקיד שר האוצר. ב-2009 הוא היה 78%. קבענו יעד להוריד אותו מתחת ל-60% עד 2020. אף אחד לא האמין, עברנו את היעד הזה בסוף 2019, אנחנו עכשיו ב-59% וחצי".

"אני רוצה להודות לשר האוצר ולכל השרים שעזרו בהשגת היעד הזה. כשהעולם מסתכל על כלכלת ישראל, מסתכל על הדור האחרון, הוא אומר: זה ממשיך לרדת. הכלכלה ממשיכה לצמוח, יחס חוב תוצר ממשיך לרדת, זו כלכלה בריאה מאוד. לא במקרה דברים נבחנים בתוצאות".0 תגובות