מעבר לאתר המותאםהרבנות מזהירה: הענקת כשרות מגוף לא מוסמך הביאה להכשלה בטריפות

איתי גדסי 2 Comment on הרבנות מזהירה: הענקת כשרות מגוף לא מוסמך הביאה להכשלה בטריפות

בעקבות תלונות רבות על הצגת מצגי כשרות בניגוד לחוק וכן הכשלת הציבור בתחום הכשרות במתחם המסעדות באזור הצפון פשטו מפקחי הרבנות הראשית על עסק שקיבל תעודת כשרות מגוף שאינו מוסמך. בבדיקה התגלה כי המקום כלל לא עומד בסטנדרטים של כשרות ועסק צמוד באותה בעלות מכר טריפות

זהירות. התעודות שהוצבו במקום שהציג את עצמו כביכול ככשר צילום: הרבנות הראשית לישראל
15:17
30.03.20
איתי גדסי No Comments on בני ברק: גידול דרמטי בדיווח לרשויות על מפירי בידוד

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

היום (שני) פשטו מפקחי יחידת האכיפה בשיתוף רבני אגף הכשרות הארצי ברבנות הראשית לישראל על מתחם מסעדות המנוהל ע"י חב' "מתחם הגליל קניות ובילוי בע"מ" שע"י משתלת "בית חי" השוכן בסמוך לכפר כנא שבצפון (כביש 77) המפקחים הגיעו בליווי שוטרים למקום כדי שינטרלו כל אפשרות להתנגדות.

הכל החל לאחר כשבחודשים האחרונים התקבלו פניות רבות מאזרחים שומרי כשרות אשר ביקשו לברר מה טיב ההשגחה במסעדת "פלאפל המשתלה" ו"גלידה איטלקית במתחם" לאחר שלא נמצאה תעודת כשרות מטעם רבנות מוסמכת.

מביקורת מקדימה שנערכה במקום נתפס בעל החברה כשהוא מציג את בתי האוכל כ"כשר למהדרין" על גבי שלטים כאשר בתוך המסעדה הוא תולה תעודות פיקוח מטעם "איגוד הרבנים בישראל" בניהולו של מר מאיר רפאל חי ביטון מנהריה.

photo_2019-12-23_14-56-48

ברבנות הראשית מספרים כי במהלך הביקורת התגלה כי החברה מפעילה מסעדה טרפה בשם "שווארמת המשתלה" בסמוך לפלאפל תחת אותה בעלות. כמו כן נמצאו ממצאים חמורים בתחום הכשרות של שימוש בעלי ירק לא מפוקח, שמן לא כשר, פיתות ממאפיה לא כשרה, חשד לפעילות בשבת, היעדר נוכחות של משגיח הכשרות המצביע על הכשלה חמורה של הציבור אשר נכשל באכילת טרפות תוך הצגת מצגי כשרות במקום.

בחסות צו בית משפט נתפסו כל מצגי הכשרות שהיו תלויים במקום והוסרו מן המקום, תוך הטלת קנסות מינהליים ונקיטת אמצעים כנגד כל המסייעים במצג השקרי והכשלת הציבור.

זהירות. התעודות שהוצבו במקום שהציג את עצמו כביכול ככשר

זהירות. התעודות שהוצבו במקום שהציג את עצמו כביכול ככשר

תגובת איגוד הרבנים בישראל: "במסגרת פעילות של הרבנות הראשית כנגד בעל עסק של דוכן פלאפל (פרווה בלבד). בעל העסק הציג את המקום שלו "ככשר" וזאת לאחר שהודענו לו להסיר את המילה כשר, הרבנות ביקשה מבית המשפט צו אשר יתן להם את האפשרות להוריד את המילה כשר ואת התעודה מבית העסק. בית המשפט אישר לרבנות למחוק כל מצג של המילה כשר בלבד ולא לגבי התעודה המוצגת במקום. השווארמה הנמצאת במתחם מעולם לא הייתה תחת הפיקוח שלנו ושל אף גורם אחר. (הערת מערכת: מתמונות שהגיעו למערכת נראים דוכני הפלאפל והשווארמה סמוכים האחד לשני. עד כאן). הודענו לבעלי המקום לפני פתיחת השווארמה כי יש לבצע את הדברים הבאים על מנת להמשיך את ההתקשרות עם הארגון: 1. יש להוציא שלטי אזהרה אשר מודיעים לציבור כי השווארמה אינה נמצאת בכשרות כלל. 2. כמו כן יש להתקין דלת מפרידה עם מנעול שנקנה ונשאר אך ורק אצל מפקח הארגון. לסיכום אנו שמחים להודיע שבית המשפט נתן החלטה דרמטית לרבנות ולציבור כי התעודה שלנו אינה הבעיה אלא המילה "כשר" בלבד. אנו מודים לבית המשפט על התקדין שנעשה היום ונמשיך לתת פיקוח לבעלי עסקים ע"פ פסיקת בית המשפט העליון וכפי שגופים אחרים נותנים".

הערת מערכת: חלקים מתגובת "איגוד הרבנים בישראל" הושמטו שכן היה בהם כדי להוציא דיבת עובדי ציבור.

מהרבנות הראשית נמסר: אנו קוראים לציבור לשים לב למכשלות הכשרותיות החמורות היכולות לצאת במקומות המכשילים את הציבור בהצגת מצגי כשרות בניגוד לחוק וללא שיש בידם תעודת כשרות בתוקף מטעם רבנות מוסמכת. תודתנו לכל צוות האכיפה ורבני אגף הכשרות הארצי אשר סייעו להצלחת המבצע להסרת מכשול מהרבים. רפאל יוחאי, מנהל תחום אכיפה וסגן ראש אגף הכשרות ברבנות הראשית לישראל2 תגובות

מיין תגובות
  1. האם יש הבדל בין זה לבין שמשגיח בא ל5 ד לסופר ומחחתים אחרי 5 שעות שהוא יוצא .
   האם יש הבדל בין משגיח שפוסלים אחרים כי הם לא מאותה זרם ביהדות
   האם יש הבדל למשגיח שחושב שהוא יודע הכל אבל אחרי מבחן הוא בקושי יודע
   כולי אמונה שמי שישר ועושה רצון ה וימנע מכשול מעם ישראל