מעבר לאתר המותאם
  1

  כתב אישום כנגד פעיל דאע"ש בישראל

  איתי גדסי No Comments on כתב אישום כנגד פעיל דאע"ש בישראל

  כתב אישום הוגש כנגד שוהה בלתי חוקי פעיל ארגון דאע"ש בישראל

  צילום: Nati Shohat/FLASH90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד גסאן בן מוסה עלאן, בן 44, בגין חברות בארגון טרור, איסור פעולה ברכוש טרור וכניסה לישראל שלא כחוק.

  על פי כתב האישום, הנאשם אינו תושב הארץ ונשוי לישראלית תושבת ג'בל מוכבר. במסגרת 'איחוד משפחות' ניתן לו היתר כניסה לישראל למשך כשנה. לאחר פקיעת ההיתר ועד ליום המעצר שהה הנאשם בישראל שלא כדין. בסוף שנת 2015 עד תחילת 2016 במועד אשר אינו ידוע במדויק למאשימה נשבע הנאשם אמונים לדאע"ש, הצטרף אל הארגון ותמך בו עד יום מעצרו.

  במסגרת חברותו בארגון החל מתחילת שנת 2016 ועד לחודש מרץ 2017, אחת לשבוע, העביר הנאשם שיעורי דת בפני אנשים שונים ובהם שטח את האידיאולוגיה של דאע"ש, התייחס לאירועי הארגון בסוריה ובעיראק, נשא דברים על חיוניותה של חליפה אחת למוסלמים שבה יאוחדו עיראק וסוריה וכן על הג'יהאד.

  לפני כשלוש שנים יצא דודו מוחמד מהארץ על מנת ללחום בשורות דאע"ש בסוריה. הנאשם, אשר ידע על פועלו, שמר על קשר עמו ושוחח עמו במספר רב של הזדמנויות ובשני מכשירי פלאפון שונים שאחד מהם נרכש במיוחד עבור מטרה זו.

  בתחילת שנת 2016 פנה אל הנאשם דודו אשר היה פעיל בדאע"ש בבקשת סיוע כספי. הנאשם גייס עבור דודו תרומות בסך כולל של כ-150,000 ₪, המירם לדולרים ודינרים והעבירם אליו באמצעות אנשים שזהותם אינה ידועה.
  הכסף הועבר ע"י הנאשם לטובת מימון פעילות דאע"ש בסוריה והוא חדל מהעברת הכספים רק לאחר שנודע לו כי דודו נהרג במהלך פעילות דאע"ש.

  בחודש דצמבר 2016 חשד הנאשם כי מאזינים למכשירי הטלפון שלו ועקב כך שבר מכשיר פלאפון אחד ופנה לאחיינו על מנת שזה יסיר את התכנים בטלפון הנייד השני שלו. הנאשם אתחל את המכשיר כך שמחק את כל הנתונים הקיימים.

  במהלך שנת 2016 תכנן הנאשם להקים חוליה צבאית שתהא מורכבת מכ-3 אנשים אשר יבצעו פיגוע ירי לעבר כוחות צבא או משטרה. בהמשך הנאשם זנח את התוכנית לאחר שסבר כי הדבר מסוכן לו ולמשפחתו.

  "במעשיו המתוארים לעיל", נכתב בכתב האישום, "היה הנאשם חבר בארגון טרור וביצע פעילות במטרה לקדם את פעילותו של ארגון הטרור וכן העביר רכוש לארגון טרור ושהה בישראל שלא כדין". הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים.  0 תגובות