מעבר לאתר המותאם
  1

  פעילי דאע"ש בישראל • תיעוד

  בנצי לייזרוביץ 3 Comment on פעילי דאע"ש בישראל • תיעוד

  הותר לפרסום: כך עצרו מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל שני פעילי דאע"ש שתכננו לבצע בין היתר פיגוע בירושלים ביום העצמאות

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לפני כחודש פשטו עשרות מסתערבי משמר הגבול ולוחמי מג"ב על שני בתים במקביל בכפר ג'בל מוכבר. "זו הייתה פעילות מתוכננת מראש, המידע אודות מיקומם של הנאשמים היה ברשותינו וברגע שהתנאים הבשילו הפעלנו כוחות מסוערבים וגלויים למעצרם במקביל בשני בתים שונים בכפר", אמר קצין המסתערבים של מג"ב שפיקד על הפעילות. המשטרה חושפת כעת את תיעוד הפעילות של מסתערבי מג"ב שהביאו למעצרם של פעילי הטרור במזרח ירושלים.

  פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב האישום כנגד השניים: אחמד ג'עביס בן 21, ובאסל עבידאת בן 19, בגין חברות בארגון טרור ואיסור פעולה ברכוש טרור.

  מפרסום עיקרי כתב האישום על ידי פרקליטות מחוז ירושלים, עולה שהנאשמים שחברים בארגון הטרור דאע"ש פעלו ביחד ולחוד כדי להזדהות, לתמוך ולהצטרף לארגון הטרור דאע"ש בדרכי פעולה שונות.

  לפני מספר חודשים שוחחו הנאשמים על אפשרות לבצע פיגועי טרור רצחני במוקדים שונים בעיר ירושלים או בבסיס צבאי באזור בקעת הירדן, במטרה להרוג כמה שיותר יהודים בשם ארגון דאע"ש. הנאשמים שוחחו על האפשרות שירכשו נשק לצורך ביצוע פיגוע ירי במהלך אירוע המוני בירושלים ברחבת העירייה בכיכר ספרא ובבריכת הסולטן במהלך חגיגות יום העצמאות, במטרה להרוג כמה שיותר יהודים. לחלופין, במקרה שלא יוכלו להשיג נשק, שוחחו על האפשרות לבצע פיגוע דקירה.

  בנוסף לכך, במהלך שלוש השנים האחרונות גלשו הנאשמים באתרי אינטרנט שונים העוסקים בפעילות הצבאית, הדתית והפוליטית של דאע"ש, ואף צפו בסרטוני הדרכה והחזיקו בחוברות הדרכה המלמדים כיצד לייצר חומרי נפץ ורקטות. 

  עבידאת אף ניסה להצטרף לכוחות דעא"ש בסיני, אך משטרת הגבולות בירדן מנעה ממנו לחצות את הגבול מירדן לסיני. כחלק מפעילותו במסגרת חברותו בארגון הטרור, גייס ג'עביס סכום של כ-2000 ₪ והעבירו באמצעות אדם נוסף לידי ארגון דאע"ש.

  ממשטרת ישראל נמסר כי היחידות המיוחדות של המשטרה לרבות של משמר הגבול ימשיכו לפעול ביצירתיות ובנחישות יחד עם כל ארגוני הביטחון במטרה לסכל טרור ולשמור על חייהם של אזרחי ישראל בכל רחבי הארץ.  3 תגובות

  מיין תגובות
  1. 3

   לא נראה אמיתי!!!!!!!!!!
   נראה מצגת של צה"ל!!!!!!!!!!!!!

   1. בטח משום מה הכול ניהיה מצגת של צה"ל זה רק מראה לך קצת מהיכולות של צה"ל

  2. 2

   משום מה הכול מצגת זה רק מראה לנו את היכולת של צה"ל