מעבר לאתר המותאם  מחריד: צעירה נמחצה תחת קרונות הרכבת הקלה

  בנצי לייזרוביץ No Comments on מחריד: צעירה נמחצה תחת קרונות הרכבת הקלה

  צעירה כבת 19 החליקה אל פסי הרכבת הקלה בירושלים ונמחצה למוות תחת קרונות הרכבת | הצעירה נלכדה תחת הרכבת ונהרגה במקום, צוותי כב"ה חילצו את גופתה באמצעות הרמת הרכבת

  22:56
  04.08.21
  איתי גדסי No Comments on הכנסת אישרה את הצעת החוק לקידום הבנייה במתחמים מועדפים לדיור

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הולכת רגל צעירה נדרסה תחת קרונות הרכבת הקלה הלילה בירושלים ונמחצה למוות, בעת שניסתה לעלות לרכבת ברחוב יפו, סמוך לתחנה המרכזית בירושלים.

  הצעירה, תמר פניגשטיין ז"ל, בת ה-19 מפתח תקוה, מתנדבת השירות הלאומי שהתחילה השנה את שנת השירות שלה במחלקת הנשים בבית החולים שערי צדק בירושלים. 

  חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה דיווחו על צעירה כבת 19 ללא סימני חיים וקבעו את מותה במקום. בנוסף העניקו טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק 4 צעירות כבנות 19 שלקו בהתקף חרדה. יצויין, כי זוהי התאונה הראשונה עם מעורבות הרכבת הקלה בירושלים בה נהרג אדם.

  חמישה צוותי כיבוי חילוץ והצלה מתחנות ירושלים, פעלו לחלץ את הצעירה, שנלכדה כאמור, מתחת לגחון הרכבת הקלה בירושלים סמוך למתחם התחנה המרכזית בכניסה לעיר. לוחמי האש, באמצעות כלי הרמה הידראוליים ופנאומטיים הרימו את הרכבת הקלה מעל המסילה בכדי לחלץ את גופת הצעירה. בשעת החילוץ הצעירה כבר היתה במצב אנוש וללא הכרה.

  פאראמדיק מד"א עוז פולק סיפר: "מדובר בתאונה קשה ומזעזעת, כשהגענו למקום המראה היה קשה, ראינו צעירה כבת 19 לכודה מתחת לרכבת, היא הייתה ללא נשימה וללא דופק ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה, 4 מחברותיה שהיו עדות לתאונה לקו בהתקף חרדה ולאחר טיפול רפואי, פינינו אותן להמשך טיפול בבית חולים".

  רב רשף ניסים לוי מפקד האירוע מטעם כבאות והצלה לישראל מסר: "הוזנקנו כחצי שעה לאחר חצות לאזור התחנה המרכזית בירושלים, עקב דיווח על אדם שנלכד מתחת לגלגלי הרכבת הקלה. הגענו למקום תוך זמן קצר מאוד עם כוח של חמישה צוותי חילוץ והצלה. מיד כשהגענו לזירה, ראינו לצערנו כי מדובר בנערה צעירה שנפלה מסיבה כלשהי בין קרונות הרכבת, נדרסה ונהרגה ככה"נ במקום. פעולות החילוץ של ההרוגה מתחת לרכבת הקלה, היו מורכבות מאוד עקב הנסיבות הטראגיות ומורכבות הזירה, והמראות היו קשים ביותר.

  השתמשנו  בכלי חילוץ מתקדמים, פנאומטיים, מכאניים והידרואליים בכדי להרים את הרכבת באוויר, ובסיוע לוגיסטי של אנשי הרכבת הקלה הרמנו את הרכבת וחילצנו את הנערה כאמור כשהיא למרבה הצער ללא רוח חיים".

  מחברת 'סיטיפס' המפעילה את הרכבת הקלה בירושלים נמסר: "בסביבות השעה 00:20, הגיעה הולכת רגל לשטח תחנת הרכבת הסמוכה לתחנה המרכזית. מסיבה לא ברורה הבחורה נפלה בין שני הקרונות המחוברים של הרכבת הקלה, זאת בזמן שהרכבת הקלה היתה בנסיעה. צוות מד"א שהגיע למקום קבע את מותה. אנו פועלים בתיאום מלא מול המשטרה אשר בודקת את האירוע. אנו שולחים את תנחומינו למשפחת ההרוגה".

  משה חמד מתנדב זק"א רכוב על אופנוע שהגיע מהראשונים לזירה, אמר: "מדובר בתאונה קשה ומזעזעת. כשהגעתי לזירה ראיתי מראות קשים, נערה צעירה בת 19 הייתה לכודה מתחת לגחון הרכבת כשהיא ללא הכרה וסובלת מפגיעה רב מערכתית, אזרחים שהיו במקום סיפרו לי שהנערה ככה"נ רצתה להעלות לרכבת ומסיבה שאינה ברורה החליקה נפלה ונלכדה מתחת לרכבת, לוחמי האש חילצו אותה כשהיא ללא רוח חיים ופראמדיק מד"א נאלץ לקבוע את מותה במקום".

  בנצי אורינג מפקד זק"א ירושלים: "אי אפשר לתאר במילים את גודל הצער והכאב באירוע הנורא והקשה הזה. מתנדבי זק"א טיפלו במסירות משך מספר שעות בכבוד המת בטיפול בגופה ובאיסוף הממצאים הרבים בזירה הקשה. נסיבות התאונה נחקרת ע"י המשטרה".

  ירון לוץ, מנכ"ל 'האגודה להתנדבות' בה התנדבה תמר: "תמר התחילה את שנת השירות שלה לפני כשלושה חודשים בבית החולים שערי צדק, ובעזרת החיוך הגדול והלבביות שאפיינה אותה האירה את המקום.בתקופה קצרה הספיקה תמר לבלוט ולתרום רבות, וכולנו מזועזעים מהתאונה המחרידה שבה מצאה את מותה הלילה בגיל 19. אנו המומים מכאב ושולחים את תנחומינו למשפחת פניגשטיין. נעשה הכל כדי לסייע וללוות את המשפחה וכדי לתמוך במתנדבות השירות האחרות ששירתו עם תמר יחד עם הצוות המסור של שערי צדק".  0 תגובות