מעבר לאתר המותאם
1

השגריר דנון: נגיש הצעה להכיר ביהודי ארצות ערב כפליטים

איתי גדסי No Comments on השגריר דנון: נגיש הצעה להכיר ביהודי ארצות ערב כפליטים

השגריר דנון בדיון כ״ט בנובמבר בעצרת הכללית: ישראל תגיש הצעת החלטה שתכיר בפליטים היהודיים מארצות ערב ואיראן

צילום: פלאש 90
11:38
13.08.20
קובי פינקלר No Comments on תיעוד מיוחד: מפריסת מערכת החץ ועד היירוט המוצלח

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מליאת העצרת הכללית התכנסה היום (שלישי) למושב השנתי לציון ההצבעה ההיסטורית בכ"ט בנובמבר – הקמת מדינת ישראל. במהלך הדיון נשא דברים שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון ושגרירים מהעולם.

השגריר דנון תקף בנאומו חלק מחברות האו"ם ומתח ביקורת על גישתן החד צדדית בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני. "במהלך 72 השנים האחרונות, עברתן מגישה פרגמטית לאימוץ מלא של העמדה הפלסטינית. גישה חדשה זו, 'הדרך הפלסטינית', עומדת כמכשול בפני סיום הסכסוך כוון שהיא מעודדת את הפלסטינים לקיים אירועים חסרי תועלת כמו הדיון הזה, במקום להביא אותם למשא ומתן ישיר", אמר דנון.

"חברות האו"ם צריכות להיות מסוגלות לבקר את הפלסטינים כשהם טועים, באותה הדרך שהן מבקרות את ישראל ללא היסוס", הוסיף השגריר.

השגריר דנון סיפר על גירושם וגזילת רכושם של יהודי ארצות ערב, "850,000 יהודים נאלצו לברוח מארצות ערב ומאיראן והפכו לפליטים במאה ה-20. יהודים אלו היו נתונים להתקפות ברוטליות בעיראק, במצרים, במרוקו, באיראן ובמדינות רבות אחרות. ועדיין אנחנו לא שומעים את נציגי העולם מדברים עליהם כשהם דנים בפליטי הסכסוך, כנראה כי זה לא משרת את הנרטיב הפלסטיני".

דנון הודיע כי ישראל תגיש הצעת החלטה שמטרתה להכיר באופן רשמי בפליטי יהדות ארצות ערב ואיראן שתעלה להצבעה בעצרת הכללית. השגריר הכריז כי "כדי לתקן את העוול ההיסטורי שנעשה לפליטים היהודיים, אני מתכוון להגיש הצעת החלטה שתכיר בפליטים היהודים 'שנשכחו' ותתקן את חוסר הצדק ממנו סבלו".0 תגובות