מעבר לאתר המותאםהצהרת פומפאו; מועה"ב של האו"ם תתכנס

שלמה ריזל 1 Comment on הצהרת פומפאו; מועה"ב של האו"ם תתכנס

ברקע הצהרת ממשל טראמפ: מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס היום (רביעי) לדון במצב במזרח התיכון

צילום: פטריק גרובן

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס היום (ריבעי) לדיון בנושא המצב במזרח התיכון בהשתתפות ישראל.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון, ימסור הצהרה לתקשורת בשעה 16:45 לפי שעון ישראל, ולאחר מכן ינאם בפני המועצה בסביבות 18:30.

הדיון יתקיים ברקע הצהרת מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו כי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון חוקית.

נזכיר, כי מועצת הביטחון של האו"ם הוא גוף המגנה את ישראל באופן תמידי, בטענות שונות, ורוב החלטותיו נוגעות למדינת ישראל.1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    הצההרת פומפאו חסרת ערך , מנוגדת לחוק הבינלאומי ומנוגדת לכללי הצדק. היא נוצרה ע"י נשיא אמריקני פזיז, לא יציב בהחלטותיו ורחוק מלהבין מצב פוליטי מורכב. הצהרה זו היא ארון הקבורה השני לתכנית המאה של טראמפ ( הראשונה היתה ההעבר ההחד צדדית של הקונסוליה לירושלים ). אז אם היה צורך בעוד מסמר גדול בארון המתים של התכנית קבלנו אותה עכשיו. טראמפ כל כך רחוק מהבנת הגורמים הפוליטיים ובמיוחד מאלה שמשחקים על לוח השחמט המזרח תיכוני עד שבמו ידיו קבר פעמיים אתהתכנית שהוא ועוזריו ( המלך בוחר את עוזריו לפי רמת האינטליגנציה שלו )הגו במשך מספר שנים והגורם האבסורדי ביותר הוא שעדין הוא לא מבין זאת. מדינת ישראל נמצאת במצב המסוכן שבו שוטה מושל במדינה שקשריה עמנו חיוניים לקיומנו ומהצד השני ( הצד הישראלי ) עומד נוכל פקח שמשתמש בשוטה וגורר אותו להחלטות שבפירוש אינן טובות למדינתו של השוטה ובמבט רחוק גם אינן טובות לנו.זו מין סימביוזה בין שוטה בעל ימשאבים לבין נוכל פקח ללא משאבים שמחניף לשוטה ומדרדר אותו לצרות.
    הצהרת פומפאו חמחה צפויים להיות קצרים עד שהנשיא\נשיאה הבאים יהפכו אותה על פניה. בינתים אמריקה של טראמפ היא המדינה התומכת החידה בהצהרה דבר שמציב אותה בבידוד ושולל ערך פוליטי בינלאומי ממנה.