מעבר לאתר המותאם
  1

  נתניהו: "הסבב עלול להימשך מספר ימים; המחוסל – פצצה מתקתקת"

  איתי גדסי No Comments on נתניהו: "הסבב עלול להימשך מספר ימים; המחוסל – פצצה מתקתקת"

  ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי וראש השב"כ נדב ארגמן מסרו הצהרות בטחוניות לאחר ישיבת קבינט ארוכה שהתקיימה עד לשעות הצהריים המוקדמות | נתניהו הבהיר: "לא מעוניינים בהסלמה – מי שיפגע בנו – אנחנו נפגע בו"

  נתניהו וראשי המערכת בהצהרה צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה משותפת עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי וראש השב"כ נדב ארגמן, בקריה. "אזרחי ישראל, צה"ל סיכל את המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה, בהאא' אבו-אלעטא. בשנה האחרונה רב המחבלים הזה היה מחולל הטרור הראשי מן הרצועה. הוא יזם, תכנן וביצע פיגועים רבים. הוא ירה מאות רקטות לעבר יישובי העוטף שסבלם לא נעלם מעינינו. הוא היה בעיצומו של תכנון פיגועים נוספים גם בימים אלה. הוא היה פצצה מתקתקת", אמר נתניהו.

  לדבריו, "הפעולה לסיכולו, הומלצה על ידי הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראשי גופי הביטחון. היא נדונה בקבינט בשורה של דיונים מעמיקים במשך החודשים האחרונים. ההחלטה הסופית לפעול בדרך הזו, אושרה בקבינט פה אחד לפני עשרה ימים, והקבינט הסמיך אותי להורות על ביצועה במועד שיוצע על ידי צה"ל והשב"כ. צה"ל והשב"כ אכן זיהו מועד, הם זיהו חלון הזדמנויות ייחודי לבצע את הפעולה, בתנאים מיטביים, עם מקסימום סיכויי הצלחה ומינימום פגיעה בבלתי מעורבים. לאור זאת, החלטתי לקבל את המלצתם המשותפת ואישרתי את ביצוע הפעולה. אני מברך את צה"ל והשב"כ. אני מבקש גם לברך במיוחד ובנוסף את חיל האוויר ואת אמ"ן על הפעולה המוצלחת והמדויקת".

  עוד אמר נתניהו: "הנחת היסוד של כל הטרוריסטים זהה. הם חושבים שהם יכולים לפגוע באזרחים, ובאותה העת להסתתר מאחורי אזרחים. אבל הוכחנו שניתן לפגוע במרצחים במינימום נזק לחפים מפשע. כל מי שחושב שאפשר לפגוע באזרחינו ולחמוק מידנו הארוכה – טועה. הוכחנו שאנחנו יכולים לפגוע בדיוק כירורגי בכל מקום שבו יסתתרו המחבלים. מי שיפגע בנו – אנחנו נפגע בו".

  נתניהו ביקש להיות קשובים להנחיות פיקוד העורף. "אזרחי ישראל, אני מבקש להישמע בקפדנות להוראות פיקוד העורף, ההוראות הללו מצילות חיים. אל תקחו סיכונים מיותרים. כל מה שצריך לעשות זה פשוט למלא אחר ההוראות הללו. יש לנו כבר ניסיון עשיר בעניין, והדבר הזה חשוב לביטחון של כל אחד ואחת מכם ושל בני משפחותיכם. אני מבקש גם להבהיר: ישראל אינה מעוניינת בהסלמה, אבל נעשה כל מה שיידרש כדי להגן על עצמנו. ואני אומר מראש – זה יכול לקחת זמן. דרוש אורך רוח, דרוש קור רוח. צריך לאפשר לצה"ל לעשות את העבודה".

  הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי אמר אף הוא כי ישראל לא מעוניינת בהסלמה ביטחונית: "בנסיבות שנוצרו, המלצנו לדרג המדיני לסכל אותו. היה חלון הזדמנויות שנוצל למיטב הבנתי היטב. הפעולה הייתה ממוקדת, מדויקת, ולצד זאת – אין לנו עניין בהסלמה, אבל אנחנו נערכים לה – אווירית, ימית וקרקעית. אם נצטרך נשוב לסיכולים הממוקדים".

  הרמטכ"ל אמר כי הדרג המדיני ערני לתגובות העם למשימה, והם מקבלים גיבוי מלא לדבריו: "בשעות האחרונות אנחנו מקבלים הרבה מאוד תגובות, מקבלים גיבוי מהעם, הגיבוי הזה חשוב לנו לביצוע המשימה".

  ראש השב"כ נדב ארגמן הוסיף על דבריהם של ראש הממשלה והרמטכ"ל ואמר כי "ידם הארוכה של זרועות הביטחון הישראליות יגיעו לכל המבקשים לפגוע בישראל. אבו-אלעטא התנהג כמבוקש מאז ירי הרקטות האחרון ועבר בין דירות מסתור. המבצע התאפשר בזכות יכולות מבצעיות גבוהות מאוד – אנו יודעים להגיע אל כל גורם שמנסה לערער את ביטחון תושבי ישראל".  0 תגובות