מעבר לאתר המותאם

  ביהמ"ש: השימוש במכתזית היה רשלני; המשטרה פיצתה בעל עסק

  בנצי לייזרוביץ No Comments on ביהמ"ש: השימוש במכתזית היה רשלני; המשטרה פיצתה בעל עסק

  בית משפט השלום בירושלים נתן תוקף של פסק דין להסכם פשרה בין המשטרה לבין בעלים של החנות פיצה ביתית שהגישו תביעה בגין שימוש רשלני במכתזי"ת על ידי המשטרה

  15:14
  29.11.21
  ישראל רובין No Comments on עתירה לבג"צ כנגד איכוני השב"כ: "הוכחו כלא יעילים"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בחול המועד פסח אשתקד התקיימה הפגנה ברחוב בר אילן אליה הוזנקו כוחות משטרה. במהלך ההפגנה נערך שימוש במכתזי"ת והשוטרים פגעו בטעות בשלט של חנות פיצה ביתית ואף חדרו מי בואש לחנות.

  כתוצאה מכך הגישו בעלי החנות תביעה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר וארגון בצדק,  כאשר נטען כי המשטרה עשתה שימוש רשלני במכתזי"ת וכי נעשתה פגיעה בבית העסק ובשלט המוצב בכניסה לחנות.

  IMG_0131 (1)

  לתביעה צורפו סרטונים ממצלמות אבטחה המלמדים על רשלנות המכתזי"ת ומפעיליה, ובעקבות דו שיח בין הפרקליטות לעורך הדין בן גביר סוכם כי המדינה תפצה את בעלי החנות בסך של 14,000 שח וכן תעביר לעו"ד בן גביר שכר טרחת עורך דין בסך של שלושת אלפים ש"ח.

  עו"ד בן גביר מסר בתגובה כי: "אני מרוצה שפרקליטות החלו להבין כי השימוש במכתזית הוא שימוש רשלני ולצערי ממקרים רבים שמגיעים למשרדי אני מגלה כי המדובר בכשל מערכתי. כתוצאה משימוש במכתזית נפגעים אזרחים חפים מפשע, בעלי עסקים ויש לציין כי גם למפגינים יש זכויות אדם ולא בכל מקרה ניתן וצריך להפעיל מכתזי"ת".

  עוד הוסיף בן גביר: "אני מקווה שהשוטרים יפנימו את המסר בפסק דין זה ולהבא השימוש יהיה זהיר יותר ושקול יותר, לפי פקודת המשטרה יש לעשות שימוש במכתזית רק במקרים חמורים וההרגשה היא שנערך שימוש במכתזית בצורה שגרתית ויום יומית"

  ארגון מסר בצדק מסר בתגובה כי: "אנו סבורים שמדובר בפסק דין חשוב שראוי שיילמד על ידי המשטרה. תדע המשטרה שאנו לא נפקיר את האזרחים וגם לחרדים יש זכויות. התביעה הזאת היא סנונית ראשונה בפעילות שלנו למען זכויות האזרח".  0 תגובות