מעבר לאתר המותאם
1

בשבת: שריפה גדולה פרצה בבניין המיתולוגי של רשות השידור

בנצי לייזרוביץ No Comments on בשבת: שריפה גדולה פרצה בבניין המיתולוגי של רשות השידור

לאור דיווח על עשן המיתמר מבניין רשות השידור בשבץ בצהריים. הוזנקו מספר צוותים של כיבוי אש למקום. בנס לא היו נפגעים או לכודים באירוע

שריפה.אילוסטרציה צילום: פלאש 90
18:28
07.08.20
דוד קליגר No Comments on לכבוד שבת: "ישמחו" בביצוע יצחק מאיר מתוך האלבום השני של כצ'לה • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

היום (שבת) סמוך לשעה 13:30 התקבל דיווח בחדר המבצעים של כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים, על עשן כבד המיתמר מבניין ששימש את רשות השידור לשעבר ונמצא בשכונת רוממה בירושלים. למקום הוזנקו באופן מיידי 7 צוותי כיבוי חילוץ והצלה, בסיוע רכבי אספקת מים ומנוף גבהים.

צוותי כבאות והצלה לישראל, אשר הגיעו למקום תוך זמן קצר מאוד, הבחינו בעשן הכבד המיתמר מן הבניין ולהבות הפורצות מחלונותיו. לוחמי האש חדרו אל הבניין הבוער אפוף העשן הסמיך והכבד, והחלו בסריקות לאיתור לכודים, שכן ידוע כי במקום מתגוררים מספר מחוסרי דיור.

את הסריקות, ביצעו הצוותים בתוך עשרות חדרי המבנה ובאולפני השידור לשעבר שלהטו ובערו מהשריפה. למרבה הנס, לא אותרו לכודים, או נפגעים.

במקביל לפעולות הסריקה, צוותים נוספים ביצעו כיבוי של מוקד הבעירה ושחרור של העשן הרב והסמיך שהצטבר בבניין.

פעולות הכיבוי נמשכו שעות ארוכות, וכן בוצע שימוש בקצף כיבוי מיוחד, שכן היה צורך לכבות חדרים שלמים שהיו עמוסים בחומרי ארכיון וריהוט רב.
לאחר כ-4 שעות, הושגה שליטה על השריפה בבניין.

רב רשף צדוק שילו מ"מ מפקד תחנת רימון הנמצאת סמוך למקום השריפה: "בשעות הצהריים, הוזנקנו לשריפה משמעותית ורחבת היקף בבניין המיתולוגי של רשות השידור לשעבר, הנמצא בשכונת רוממה".

לדבריו, "הגענו תוך זמן קצר למקום, ותוך כדי הפעלה מהירה ואפקטיבית של הצוותים, התחלנו בפעולות עצירת התפשטות האש לכלל הבניין, וסריקה אחר לכודים.". עוד הוסיף, "הודות לתגובה המהירה הזו של לוחמי האש, לא התפשטה האש לכלל הבניין ולמספר בניינים סמוכים. בנוסף, פתחנו בחקירה כדי לברר את נסיבות פרוץ השריפה"0 תגובות