מעבר לאתר המותאםממשלת אחדות? פחות: אלו הרכבי הממשלה האפשריים

אפרים דוד No Comments on ממשלת אחדות? פחות: אלו הרכבי הממשלה האפשריים

גנץ, ליברמן או אולי דווקא פרץ? לראש הממשלה בנימין נתניהו יש מספר תרחישים להרכבת ממשלה נוספת | על פי הנתונים המתפרסמים, נתניהו עדיין היחיד שיכול להרכיב ממשלה

15:45
27.03.20
איתי גדסי No Comments on ח"כ מלכיאלי פנה לשרים; הממשלה סייעה לפנסיונרים העובדים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

נראה כי ספירת 85% מקולות אזרחי ישראל שמימשו את זכותם הדמוקרטית להצביע, מעלה תמונת מצב פחות או יותר. גוש הימין חסר כחמישה מנדטים, חור שניתן למלא גם אם לא בקלות.

התרחישים האפשריים הם:

1. צירופו של יו"ר "כחול לבן" ח"כ בני גנץ לממשלה עם סיעתו "חוסן לישראל" ללא "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד. יתכן ומספר תיקים בכירים ויכולת השפעה מאסיבית בממשלת נתניהו תגרום לגנץ לעזוב את השותפות עם לפיד.

2. צירפו של ח"כ אביגדור ליברמן לממשלה. ליברמן, שעל פי התוצאות העדכניות עומד על 9 מנדטים, יכול להטות את הגוש לטובת הימין אך מצד שני, לא יכול להטות את הגוש לשמאל שעומד על 43 מנדטים בלבד.

נתניהו יוכל להציע לליברמן מספר תיקים בכירים בתמורה לכניסה לקואליציה. ליברמן יהיה חייב לבחור בין התגמשות על חוק הגיוס לבין ישיבה באופוזיציה.

3. התרחיש הבא כנראה התרחיש ההגיוני ביותר. יו"ר "העבודה גשר" ח"כ עמיר פרץ אמנם הצהיר שלא ישב עם נתניהו אך מצד שני ספג מהלומות לא פשוטות וביקורת נוקבת בשמאל לאחרונה. בנוסף, גם הוא וגם שותפתו להנהגה, אורלי לוי אבוקסיס, היו חברים תקופות ממושכות בקואליציות נתניהו בעבר.

נתניהו יוכל להציע להם מספר תיקים חברתיים בכירים ובתמורה יזכה למספר מנדטים שיספק לו ממשלה צרה אבל ממשלה.

כך או כך, קיימות בפני נתניהו מספר אופציות משמעותיות להרכבת קואליציה שעל פי דבריו, תכלול את החרדים ואת "ימינה".

היום צפוי ראש הממשלה לכנס את הסיעות מימין ויתכן ואף יקיים הצהרה במשותף.0 תגובות