מעבר לאתר המותאם
1

כץ לשוויץ: עצרו את האפשרות לעתור כנגד בכירים על "פשעי מלחמה"

איתי גדסי No Comments on כץ לשוויץ: עצרו את האפשרות לעתור כנגד בכירים על "פשעי מלחמה"

שר החוץ ישראל כ"ץ השוהה בימים אלו בביקור ממלכתי בשוויץ, נפגש עם עמיתו השוויצרי ודן עימו על העתירות במדינתו כנגד פשעי מלחמה: "לא נשלים עם מצב שמשהו מטיל ספק בזכותנו להגנה עצמית ומאיים במעצר בכירים ישראלים"

צילום: פלאש 90
9:34
07.06.20
איתי גדסי No Comments on שרת ההתיישבות קיימה סיור בשומרון עם ראש המועצה דגן

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר החוץ ישראל כ"ץ מקיים בימים אלו ביקור ממלכתי בשוויץ במהלכו השתתף אתמול בטקס לרגל מלאת 70 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין שוויץ לישראל. השר כ״ץ ערך אתמול פגישה עם עמיתו שר החוץ השוויצרי קאסיס והבוקר יפגש עם נשיא שוויץ.

הנושא המרכזי אותו העלה הוא הצורך למצוא פתרון דחוף לחקיקה השווייצרית, שמאפשרת לכל אחד להתלונן ולדרוש נקיטת צעדים נגד מי שלדעתו ביצע פשעי מלחמה. על רקע החוק הזה נמנעה לאחרונה כניסתו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט לשווייץ, מחשש שייעצר בשל חלקו במבצע עופרת יצוקה בעזה, והובע חשש ממעצר בכירים נוספים.

השר כ"ץ הבהיר כי מדינת ישראל לא תשלים עם מצב שמישהו מטיל ספק בזכותנו להגנה עצמית מול איומי הטרור האיסלמי הקיצוני בפניהם אנחנו ניצבים, ויאיים לנקוט בצעדים מול מנהיגים ואנשי צבא ישראלים בעבר, או בהווה.

אל שר החוץ מתלווה נציג משפטי מהמשרד שיציג את הסוגייה, וכפי סוכם אתמול בין הצדדים יגיע היום צוות משפטנים מישראל, כדי למצוא הסדר מתאים בסוגיה מול ממשלת שוויץ.0 תגובות