מעבר לאתר המותאם
1

דרעי באגרת אישית לבחורי הישיבות: "כל מה שהשגנו עלול להיעלם"

איתי גדסי 7 Comment on דרעי באגרת אישית לבחורי הישיבות: "כל מה שהשגנו עלול להיעלם"

יו"ר ש"ס מפרסם אגרת אישית לבחור הישיבה לקראת ימי אלול ומערכת הבחירות הקרובה. במכתב מנסה דרעי להסביר את הסכנה למוסדות התורה ולעולם הישיבות אם חלילה תקום ממשלה ללא המפלגות החרדיות. דרעי נותן גם את נקודת מבטו האישית: "בימים אלה אני מתרוצץ בכל רחבי הארץ, מכנס תורני אחד למפגש נציגים אחר. אני עושה זאת במסירות נפש ממש, ואני מקווה שאתה מאמין לי שאין לי מזה שום תועלת אישית. לא שררה, ולא כבוד ולא דבר אחר"

אריה דרעי צילום: פלאש 90
12:49
29.11.20
אריאל שרפר No Comments on השרה ינקלביץ' לנציגי היישובים: "גנץ תומך בהסדרת ההתיישבות הצעירה"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הכל יכול להיעלם!

בשורות הבאות אני מבקש לפנות אליך, בן תורה ספרדי החרד לגורל התורה והיהדות, ולשתף אותך במערכה המונחת לפנינו.

ראשית, בנימה אישית חשוב לי שתדע שאני צריך אותך. כידוע לך, עברנו שנה אינטנסיבית וקשה עם לא פחות מארבע מערכות בחירות, הכל כדי להגדיל את כוחה של התנועה ולהציל את מפעלו של מרן. ברוך ה' זכינו להצלחה גדולה, אך לצערנו הושלכנו שוב למערכה קשה, אולי הגורלית ביותר עד כה.

בימים אלה אני מתרוצץ בכל רחבי הארץ, מכנס תורני אחד למפגש נציגים אחר. אני עושה זאת במסירות נפש ממש, ואני מקווה שאתה מאמין לי שאין לי מזה שום תועלת אישית. לא שררה, ולא כבוד ולא דבר אחר. נער הייתי וגם זקנתי. מה שמניע אותי ההוא רק גודל האחריות לעולם התורה המוטלת על כתפיי, אותה הטיל עלי מרן ראש הישיבה שליט"א. וכשאני רואה כיצד מרן שליט"א מכתת את רגליו בייסורי גוף ונפש למען המערכה, זה מדרבן אותי לרתום אף אני את כל כוחותיי.

אבל, אינני יכול לעשות זאת לבד. אם חשבת לתומך שהכל יהיה בסדר ואריה דרעי כבר יסדר הכל.. חשוב לי להבהיר לך שאין זה המצב. הלוואי אם הייתי יכול לעשות קסמם ולפטור אותך מאחריות כדי שתוכל לנצל את כל זמנך להתעלות בתורה. חשוב לי מאד שתרגיש את האחריות ואת החרדה הגדולה הפוקדת אותי ממה שעלול להתרחש בעוד כמה שבועות. הסכנה למהפך שלטוני מוחשית מאד והמשמעות שלה הרסנית מאד.

בן תורה יקר, כדי שחלילה לא ייווצר מצב שלא התרעתי מספיק או לא הבהרתי את התמונה, הנה אני אומר לך את הדברים באופן הכי ברור: כל מה שאתה רואה היום – הכל עלול להיעלם. כל תקציבי הישיבות והכוללים, רשת החינוך המפוארת שלנו המתחילה כעת את השנה החדשה בתנופה גדולה, רשת אל המעיין על כל מפעליה, העשייה האדירה של התנועה ונציגיה באינספור תחומים – כל מה שהתרגלנו אליו בשנים האחרונות, עלול ביום בהיר אחד להיפסק.

זו לא תחזית שחורה אלא מצע המרכזי של מפלגות שחרתו זאת על דגלם ומתקרבים לשלטון בצעדי ענק. זה כבר לא בעיה פוליטית שאני יכול לפתור לבדי, זו אחריות כבדה והיסטורית הרובצת גם עליך אישית ועל כל אחד ואחד מבני התורה החרדים לדבר ה'. מרן זצוק"ל אף הוא עומד בשמים ומביט על הסכנה המרחפת על מפעל חייו, ומצפה מכל אחד מאיתנו שיכיר לו טובה וירתם למאבק.

אתה יכול לעשות זאת בקלות. אתה יכול להתקשר לקרובים ומכרים מהמעגלים הרחבים, להסביר על הסכנה הגדולה המרחפת, לוודא שהם מגיעים לקלפי ביום הבחירות ומצביעים עבור התנועה הק'. אתה לבדך יכול להביא לפחות עוד קול אחד או שנים. אין אדם שאינו יכול לעשות זאת. ואם כל אחד יקבל על עצמו לגייס עוד ועוד תומכים, נוכל בכוחות משותפים להגדיל את כוחנו באופן משמעותי ולמנוע את החורבן.

ובעומדנו בחודש אלול, אין הכנה גדולה מזה ליום הדין. אין זכות גדול מזו של הצלת עולם התורה ועיקרי היהדות לבוא עמה לראש השנה ולזכות לכתיבה וחתימה טובה. אין לי ספק שברכותיו של מרן יעמדו לך לזכות לשנה טובה ומבורכת ולכל מילי דמיטב.

(פורסם בעיתון ׳הדרך׳)7 תגובות

מיין תגובות
 1. 7

  נתן: אך כמה הוא צודק, חברים רק שלא נתעורר מאוחר מידי.

 2. 6

  דן: אין כמו ר' אריה בעולם. עולם התורה צריך אריה חזק. ב"ה ש"ס תקבל 10 מנדטים ותהיה משמעותית בממשלה הבאה ברשות נתניהו.
  "לעמוד על נפשינו"…

 3. 5

  חייבים ש"ס חזקה בממשלה הבאה.

 4. 4

  הרב דרעי צדיק חייב תפילה המונית …. צריך לעשות משהו מרוכז בכל הערים שיתפללו אברכים עם הרבנים בכל הערים באותה שעה חובההה! אין זמןןןןןןןן דחוף הגב

 5. 3

  החרידים מה שחשוב להם יותר מהמדינה זה התורה לכן
  אם יובטח להם תקציב לישיבות ילכו גם עם הרשימה המשותפת של הערבים לכן גם עם גנץ יהיה ראש הם יבגדו בביבי.כי הישיבות חשובות יותר מהכל[email protected]@@

 6. 2

  נ.ג . הכל רק משחק של????????כל הבלאגן שיש לגוש החרדי ולבחורי הישיבות הוא נטו בגלל ס"ש . מאז שעלו לשלטון רק בלאגן לפני כן הכככל היה טוב

 7. 1

  הדברים של ר' אריה נכונים וצריך לעבוד עם רבני הקהילות ולא לוותר על שום רב קהילה כדי שכולם יביאו את אנשיהם אך יש קהילות שמרגישים שש"ס לא ממש מיצגת אותם לדוגמא ע"ע ההקצאות בעיר ב"ב ובפרט בשיכון ג שיש קהילות שקיבלו הרבה ויש קיבלו רק הבטחות לתשומת ליבו של אריה…