מעבר לאתר המותאם
1

מהפרסומים הזרים ועד למה שמותר לחשוף: כך ניסתה איראן לפתח טילים מדויקים בגבול ישראל • צפו

קובי פינקלר 1 Comment on מהפרסומים הזרים ועד למה שמותר לחשוף: כך ניסתה איראן לפתח טילים מדויקים בגבול ישראל • צפו

צה"ל חושף: כך ניסתה איראן לפתח טילים מדויקים סמוך לגבול ישראל | מי עומד בראש הפירמידה ומיהם המפקדים האיראניים שבשטח | וגם, כך מייצרים טיל מדויק | תיעוד נרחב

19:48
11.08.20
דוד קליגר No Comments on הבמה המרכזית • צפו בשידור חי: מופע מיוחד לרגל מעמד סיום כתיבת חידושי תורה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

צה"ל מפרסם את פרויקט הטילים המדויקים של החיזבאללה בהובלת איראן. פרויקט הדיוק מתחיל לפני 6 שנים באיראן כשהיא מתחילה להעביר טילים לסוריה ומשם הכוונה להעביר את הטילים ללבנון. ישראל, על פי פרסומים זרים בשנים 2013-2015 לא אפשרה את העברת הטילים ללבנון.

בסוף שנת 2015 הבינו בחיזבאללה שהעברת הטילים לא תצליח ולכן הם מתחילים לנסות לפתח טילים שייוצרו בלבנון עם מרכיבים מוברחים בשלושה צירים: ציר יבשתי, ימי ואווירי. על פי התכנון חלקים גדולים יועברו דרך הים, חלקים בינוניים דרך היבשה וחלקים קטנים דרך היבשה.

הטילים המדויקים שתכנן החיזבאללה יכולים לפגוע בטווח של עשרה מטרים ממרחק של כמאה ק"מ. הרעיון היה לקחת טיל ישן לשים עליו מרכיבים כולל המעטפת וחומרי הגלם שמיוצרים בתוך מערבל מיוחד ולבסוף החלק העיקרי הוא לבנות את המנוע. המערבל המיוחד הזה נבנה באיראן ובמספר אתרים ברחבי לבנון ניסו לבנות ולהקים אתרים כאלו.

בראש הפרויקט עומדים ארבעה אנשים איראנים ולבנונים ובראשם איש מטעם קאסם סולימאני שיושב בביירות.

02

בחשיפת האירוע מראים בצה"ל עד כמה עמוקה המעורבות האיראנית בלבנון ועד כמה היה חשוב לנטרל את כל פרויקט דיוק הטילים בלבנון.1 תגובות

מיין תגובות