מעבר לאתר המותאם  האקרים רוסיים פרצו לגנץ ולבכירי הקמפיין; כחול לבן: "שקר וכזב"

  אפרים דוד No Comments on האקרים רוסיים פרצו לגנץ ולבכירי הקמפיין; כחול לבן: "שקר וכזב"

  כחול לבן שכרה בחצי מיליון ש"ח חברת מודיעין שתפקידה לאתר את מקור ההדלפות. בדו"ח שהוגש למפלגה נאמר, כי האקרים רוסים פרצו לבני גנץ ולבכירי הקמפיין. בדו"ח הומלץ להתלונן במשטרה. בכחול לבן טענו שהם קיבלו דו"ח מפוברק: "חברה אחרת הפריכה את המסקנות"

  פרצו או לא פרצו. בני גנץ צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הערב (רביעי) נחשפה חקירת ההדלפות במפלגת "כחול לבן" והיא הגיעה הרבה יותר רחוק מכפי שהיה ידוע עד כה. במוקד מסקנות הבדיקה פריצה רוסית שמוגדרת עוצמתית וחריגה למחשבים ולטלפונים של צמרת המפלגה כולל מועמדה לראשות הממשלה בני גנץ. כך חושף הפרשן הפוליטי של החדשות עמית סגל.

  הדוח שהונח על שולחנה של הנהלת כחול לבן לפני כמה ימים מכיל הרבה יותר מאשר חפרפרת ביש עתיד. במהלך הבדיקה השגרתית של הדלפות, קבוצת המודיעין העסקי CGI שנשכרה על ידי גנץ בתשלום של חצי מיליון שקל איתרה חשד לפריצת סייבר.

  בדו"ח שהגיע כבר לפני כמה ימים להנהלת כחול לבן נקבע שהאקרים מרוסיה פרצו לטלפונים של כל ראשי הקמפיין. הדבר מופיע רק ברמז בדוח בן עמוד אחד שנמסר לגנץ אבל מפורט בדוח אחר בן עמודים רבים.

  ארבעה: יושב ראש המפלגה והמועמד לראשות הממשלה בני גנץ, מנהל הקמפיין עידו הר טוב, יועץ הקמפיין רונן משה וראש המטה הוד בצר. בכל הנוגע לגנץ מדובר באירוע שני, אחרי הפריצה האירנית.

  הדוח ממליץ לפנות למשטרה אבל השאלה הגדולה היא למה למרות שחלף כשבוע בכחול לבן לא פנו למשטרה.

  וכך אומר עמית סגל, "בסוגיית החפרפרת – בדוח להבנתי נכתב שמדובר בהדלפה מקומית לכתב "ישראל היום" שלא גרמה כל נזק למפלגה".

  בעלי קבוצת CGI צביקה נווה אמר שאיננו מתכוון למסור מידע של לקוחותיו, וברוח דומה הגיב גם נשיא הקבוצה יעקב פרי.

  מדובר במבוכה לכחול לבן, חברה ששכרה המפלגה את שירותיה בחצי מיליון ש"ח, פיברקה לכאורה דו"ח על פריצת סייבר לבכירי המפלגה.

  מכחול לבן נמסר: "בהמשך לפרסומים על פריצה לטלפונים של בכירים בקמפיין מפלגת כחול לבן, ביניהם יו"ר המפלגה בני גנץ, מטעם ‏כחול לבן נמסר הערב כי: "גורמים פוליטיים החוששים מניצחוננו ניסו להשיג מידע מהנהלת הקמפיין. למרות שהדוח הצביע על חשד לניסיון לדלות מידע, הדבר התברר כשקר וכזב. פנינו לגורמים מקצועיים שמתמחים בתחום הסייבר שאינם החברה שערכה את הדו"ח ולא נמצא אף מכשיר נגוע, וכן שופרו אמצעי האבטחה בסביבת אנשי הקמפיין".  0 תגובות