- רדיו קול חי - https://www.93fm.co.il -

סער תוקף: "גנץ חסר ניסיון; ברק מבייש את עברו ובנט ושקד בתחנת ביניים"

ח"כ גדעון סער פותח את הפה. על שקד: "היא תהיה בליכוד, כרגע היא בחניית ביניים". על בנט: "גם הוא יהיה בליכוד". הראיון המלא עם הכתב הפוליטי של "ישראל היום-יהודה שלזינגר, יפורסם מחר (ו') במוסף "שישבת"

מכל חברי הליכוד, סיפורו של גדעון סער הוא המעניין ביותר. מי שעזב את הליכוד וחזר למקומות הגבוהים, הספיק להיות על המטרה של ראש הממשלה, להיות מואשם בפוטש ולעבור אותו בשלום. הוא מסומן כמי שגם יכול להחליף את נתניהו ביום שאחרי. בראיון ליהודה שלזינגר ב"ישראל היום", מתייחס סער לסוגיות הבוערות רגע לפני הבחירות.

סער נשאל על תרחיש שלפיו נתניהו לא יוכל להרכיב את הממשלה, ומה שיעשו בכירי הליכוד במקרה שכזה. לדבריו: "עיתונאים לא יושבים מול אנשי כחול לבן ואומרים 'אם גנץ לא יצליח, תמליכו את אשכנזי'. למה אין שאלה כזו?! אני לא מוכן לקחת חלק בניסיון לתקוע טריז בתוך הליכוד ערב בחירות, בשעה שאין לזה שום הצדקה. זה מתבצע בכוונה בתוך הליכוד, כדי לנסות לפגוע באחדות בתוך הליכוד. בתוך הליכוד יש אחדות של יעד ומטרה. המטרה היא שתקום ממשלת ליכוד בראשות נתניהו. האם זה בר השגה? כן".

לסער יש לא מעט דברים לומר על יריביו הפוליטיים. על איילת שקד אומר סער: "היא תהיה בעתיד בליכוד. כרגע היא בחניית ביניים", וכי הוא מקווה ש"גם נפתלי בנט יהיה בעתיד בליכוד". על אהוד ברק הוא חושב ש"היה ראש ממשלה גרוע, מתנהל באופן שלא מכבד את עברו ואת התפקידים הרמים שבהם כיהן בעבר", יאיר לפיד הוא "שמאל בתחפושת של מרכז", ובני גנץ "עשה טעות כשהציב עצמו כמועמד לראשות ממשלה ללא ניסיון פוליטי מדיני".

סער התייחס לחשדות נגד חברו חיים כץ ואמר: "אני משוכנע על פי מיטב היכרותי ושיפוטי שכץ לא עבר עבירה פלילית, קראתי את החלטת היועמ"ש, ואני משוכנע בחפותו".

סער התייחס לעובדה שאחרי הפסקת האש ולאחר ירי 500 רקטות לדרום הוא הביע ביקורת פומבית על ראש הממשלה, והשיב: "אני לא מבקר באופן פרסונלי, אני מכבד את ראש הממשלה, ובכל זאת, כשליח ציבור מוטלת עלי חובה לומר את מה שאני חושב. יש חברי ממשלה וקבינט שאומרים שצריך לחדש סיכולים ותוקפים את מדיניות הממשלה – למה הם כן יכולים, ולגדעון סער, שמביע עמדה ברורה, צלולה, עם היגיון פנימי, בלי ממד אישי, אסור?! אם הייתי נוהג בצורה שונה, לא הייתי ראוי להיות שליח ציבור".

לדבריו: "היתה לי ביקורת ועדיין יש לי ביקורת לגבי התפיסה של המדיניות בעזה. לא שיניתי את דעתי, שביטאתי אותה גם אחרי שתי הפסקות האש האחרונות, אני חושב שהתנאים שבהם הושגו הפסקות האש האלה לא חיזקו אותנו, יש לי דעה שונה בנושא המדיניות כלפי עזה".