מעבר לאתר המותאם
1

היועמ"ש מגיב לסערת עפולה: "אין מקום להתערבות בהחלטת העירייה"

איתי גדסי No Comments on היועמ"ש מגיב לסערת עפולה: "אין מקום להתערבות בהחלטת העירייה"

יועץ בפעולה | לראשונה, התבטאות מעודדת במערכת המשפטית. היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט קובע בתגובתו לבית המשפט: "מבחינה עקרונית, ייתכנו נסיבות מיוחדות בהן תוכל רשות מקומית לקיים אירוע בהפרדה עבור הציבור החרדי"

מנדלבליט צילום: צילום: ליאב פלד
22:04
13.08.20
איתי גדסי No Comments on נתניהו בהכרזה על הסכם השלום: "פרצנו דרך חדשה – שלום תמורת שלום"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

סערת עפולה. היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הגיש היום (רביעי) לביהמ"ש לעניינים מנהליים בנצרת את עמדתו בעניין הופעה המיועדת לקהל החרדי בפארק העירוני בעפולה.

זאת, במסגרת עתירה שהוגשה לבית המשפט המבקשת לחייב את העירייה לקיים את האירוע בהפרדה מגדרית. בהליך משפטי קודם שהתנהל בקשר לאירוע, הודיעה העירייה כי לא תכפה הפרדה מגדרית באירוע, אולם אין בכך כדי למנוע מהמשתתפים לקיים הפרדה מגדרית וולונטרית. הודעה זו עוגנה בפסק הדין.

עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה כפי שהוגשה היא, כי ההחלטה האמורה שהתקבלה על ידי העירייה במסגרת ההליך המשפטי הקודם היא סבירה, ולכן, אין עילה משפטית להתערב בה.

עם זאת, הודגש בעמדת היועץ המשפטי לממשלה, כי מהבחינה העקרונית, ייתכנו נסיבות מיוחדות בהן תוכל רשות מקומית לקיים אירוע בהפרדה עבור הציבור החרדי, אולם שאלה זו אינה דרושה הכרעה כעת לנוכח החלטת העירייה האמורה.

לאור האמור, בכוונת היועץ המשפטי לממשלה להידרש בהקדם, באופן כללי, לאמות המידה המשפטיות ולנסיבות המיוחדות הנוגעות לקיום אירועים בהפרדה עבור הציבור החרדי.

כזכור, בית המשפט המחוזי בנצרת החליט השבוע כי על העירייה לקיים את האירוע ללא הפרדה מגדרית וקרא לרשויות לאכוף את אי ההפרדה. ש"ס עתרה על כך לבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת והבוקר כאמור, הוגשה עמדתו של היועמ"ש.0 תגובות