מעבר לאתר המותאם
1

ארגון לביא עותר לבג"צ: "לפתוח בחקירה פלילית נגד לפיד"

איתי גדסי No Comments on ארגון לביא עותר לבג"צ: "לפתוח בחקירה פלילית נגד לפיד"
13:06
26.05.20
קובי פינקלר No Comments on 2 תרופות קיימות עשויות להיות יעילות נגד קורונה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ארגון לביא למינהל תקין, הגיש היום (שני) באמצעות עו"ד יצחק בם עתירה לבג"צ כנגד היועץ המשפטי לממשלה וכנגד פרקליט המדינה בה הוא מבקש מבימ"ש כי יורה ליועמ"ש ולפרקליט המדינה להשיב על הדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד ח"כ יאיר לפיד בחשד לשוחד ועבירות נוספות.

בעתירה נכתב: "בית המשפט הנכבד מתבקש להורות למשיבים 1 ו-2, היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, לבוא וליתן טעם מדוע לא ישיבו בתשובה מנומקת לפניות העותרים אליהם בנוגע לבקשת העותרים להורות על פתיחה בחקירה כנגד המשיב 3, ח"כ יאיר לפיד, בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט." נכתב בעתירה.

"על פי המידע שהעבירו העותרים למשיבים 2-1, במהלך שנת 2014 מר לפיד, שהיה אז שר האוצר, נפגש פעמים רבות עם המשיב 4 (ארנון מוזס, המו"ל של עיתון "ידיעות אחרונות") מבלי שהפגישות האלה תועדו ביומנו.

בפגישות בין לפיד ומוזס נדון אופן הסיקור של המשיב 3 (יאיר לפיד) בעיתונו של המשיב 4 (מוזס), כאשר במקביל סיעתו של ח"כ לפיד בכנסת, בה הוא שלט שליטה מוחלטת, תמכה וקידמה חוק שנועד להטיב עם העיתון "ידיעות אחרונות" על-ידי פגיעה במתחריו. העותרים ביקשו כי תיפתח חקירה בעניין. אף על פי כן, המשיבים 2-1 לא השיבו לפניות העותרים עד כה." הוסיפו העותרים בבג"צ.

בעתירה התייחס עו"ד בם גם לחקירות רה"מ בנימין נתניהו "משגילו זריזות ביחס לחשדות נגד ראש הממשלה, התמהמהות של פרקליט המדינה והיועץ המשפטי בתגובתם לפנייה ביחס למידע אודות פגישות בין לפיד למוזס שנעלמו מן היומן, עלולה להתפרש כמשוא פנים ונטיית חסד ללפיד.

עקרון השוויון צריך לבוא לידי ביטוי לא רק בפן המהותי אלא גם במידת הזריזות שמגלים היועץ המשפטי ופרקליט המדינה בטיפול בעניינים בעלי מאפיינים דומים. משהזדרזו לפרסם כתב חשדות ביחס לנתיהו ערב הבחירות הקודמות, התמהמהות בתשובתם לפניות הנוגעות ללפיד נגועה באבק של משוא פנים." נכתב.

בגוף העתירה הזכירו העותרים כי המשנה ליועמ"ש הגב' דינה זילבר הוציאה בעניינו של לפיד הנחיות וזאת בעקבות חשש לניגוד עניינים "התהייה מתעצמת ואף נצבעת בגוונים אפלים אם לוקחים בחשבון, כי ב-12 ביוני 2014 הוציאה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ), עו"ד דינה זילבר, חוות דעת למניעת ניגוד עניינים ביחס לשר (דאז) לפיד. באותה חוות דעת עו"ד זילבר עמדה על כך שקיימת זיקה בעלת אופי כללי בין לפיד ל-"ידיעות אחרונות" (באותה עת בת הזוג של מר לפיד עבדה ב-"ידיעות אחרונות" וכמה מספריו הוצאו בהוצאת "ידיעות").

עו"ד זילבר חיוותה דעתה כי הזיקה הקיימת בין "ידיעות אחרונות" למשרד האוצר הנה על רקע מודעות המתפרסמות בעיתון והמליצה, כי לפיד יימנע מלהשתתף באופן אישי בהחלטה על זהות העיתון בו יפורסמו מודעות מטעם משרדו. קיומה של זיקה המצריכה הסדר ניגוד עניינים בין השר לבין המו"ל של "ידיעות אחרונות" מגבירה את החשד ביחס לכשרות הפגישות המרובות, שבהן נדון אופן הסיקור של פעילותו של השר ואשר לא הופיעו ביומנו." נכתב תוך שחוות הדעת של זילבר צורפה לעתירה.

מעו"ד יצחק בם אשר הגיש את העתירה בשם ארגון לביא נמסר: "אנו מצפים מהיועץ המשפטי לממשלה ומפרקליט המדינה לגלות מידה שווה של זריזות בטיפול בעניינים בעלי מאפיינים דומים. משהזדרזו לפרסם כתב חשדות ביחס למר נתניהו ערב הבחירות הקודמות, התמהמהות בתשובתם לפניות הנוגעות ללפיד מעלה חשש למשוא פנים".0 תגובות