מעבר לאתר המותאם
1

מהלך לשילוב אנשים עם מוגבלות במסגרות משותפות

עפר גדנקן No Comments on מהלך לשילוב אנשים עם מוגבלות במסגרות משותפות

בנק הפועלים, ארגון שלוה והחברה למתנ"סים
השיקו מהלך ציבורי רחב לשילוב אנשים עם מוגבלות במסגרות משותפות בקהילה: 'דלת פתוחה לכולם".

22:34
25.10.20
איתי גדסי No Comments on החלטת קבינט הקורונה: כיתות א-ד יחזרו ללימודים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בנק הפועלים, ארגון שלוה והחברה למתנ"סים  השיקו מהלך חברתי ציבורי רחב לשילוב אנשים עם מוגבלות במסגרות משותפות בקהילה: 'דלת פתוחה לכולם". המהלך, אשר הושק באירוע שהתקיים בבנק הפועלים בהשתתפות ארגונים חברתיים הינו ראשון מסוגו והוא יימשך בשבועות הקרובים תחת המיתוג "הדלת_פתוחה_לכולם".

המהלך נולד בעקבות סקר שיזמה החברה למתנ"סים אשר בחן את מידת הנכונות של הורים לכך שילדיהם ישתתפו בפעילות שבה ישתתפו גם ילדים עם מוגבלות. מהסקר עולים נתונים קשים: כ-90% מההורים לא הסכימו במידה כלשהי לכך שילדם ישתתף בפעילויות ביחד עם ילדים עם מוגבלות. רק כ-10% מההורים הביעו נכונות מלאה לכך.

מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו: "למרבה הצער, בישראל 2019, הדלת אינה פתוחה לכולם. מאות אלפי אנשים עם מוגבלות נלחמים מידי יום למען הזדמנויות שוות בכל תחומי החיים. ישראל צריכה ויכולה להיות חברה טובה יותר, שיודעת להכיר באחר ולסייע לו להתמודד עם מגבלותיו – ולא להציב בפניו מגבלות נוספות. הראשונה לצאת נשכרת מכך היא החברה. אני משוכנע שהסיבה המרכזית לכך היא היעדר חינוך, הסברה והכרות עם השונה והחריג. אני קורא לכל חברי, מנהלים במשק הישראלי, לפעול ביחד כדי להפוך את המדינה שלנו לנגישה יותר ולשלב אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים, עד שכל תושב במדינה, מכל שכבות האוכלוסייה, יוכל לחיות בכבוד, להתנייד בכבוד, לממש את הפוטנציאל האישי שלו ולתרום למדינת ישראל. ערבות הדדית ואהבת ישראל הם מערכי היסוד וסימני ההיכר של החברה בישראל".

מייסד ונשיא ארגון שלוה, הר"ר קלמן סמואלס אמר בדבריו כי, ארגון שלוה פועל קרוב ל-30 שנה במטרה לקדם אנשים עם מוגבלויות ולשלבם בחברה. אנו שמחים ומברכים על היוזמה הנפלאה ומאמינים שתחולל שינוי משמעותי ברגישות של החברה בישראל כלפי השונה וקבלתו כשווה בין שווים. להקת שלוה מוכיחה לכולם שכשמאמינים במישהו ומשקיעים ביכולות שלו – הכל אפשרי. אנו רואים בשילוב דרך חיים ומאמינים שחברה שנותנת מקום לכלל אזרחיה היא חברה בריאה ומתוקנת. זה לא ערך עליון – זה ערך בסיסי. המחוייבות לשילוב וקבלת בעלי מוגבלויות היא בכלל מצוות ואהבת לרעך כמוך, שמקורה בפרשת השבוע, פרשת קדושים.

יו"ר החברה למתנ"סים בישראל ומנכ"ל עלה נגב-נחלת ערן, אבי וורצמן: "בחברה למתנ"סים אנו שמים דגש על נגישות והשתלבות בקהילה של ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלויות. החינוך, ההסברה וההשתלבות מגיל צעיר מפתחים את היכולות של הילדים והנוער, עם ובלי המוגבלות, להתמודד עם סיטואציות חברתיות ועם מורכבויות שילוו אותם גם בחייהם הבוגרים. כבר כעת ישנם אלפים רבים של ילדים שמשולבים במסגרות שלנו, אך יש עוד מקום לשיפור עד שכל פרט בקהילה ירגיש משמעותי ושייך. נדגיש שכדי לקדם את ההשתלבות לא די בשינוי עמדות, אלא יש לדאוג גם להקצאת משאבים בהתאם, ועל המדינה, הרשויות וגם על המגזר העסקי לתת כתף".

דברי ברכה השמיעו נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים מר אברמי טורם ומנכ"ל גוגל ישראל, ברק רגב.

בתום האירוע חתמו מנכ"ל בנק הפועלים וראשי הגופים על אמנה חברתית הקוראת לשילובם של ילדים, נוער ומבוגרים עם מוגבלויות בחברה הישראלית – והיא מבטאת את המחויבות ואת החשיבות הרבה שהם רואים למטרה החברתית המשותפת. בנק הפועלים, שלוה והחברה למתנ"סים קוראים לציבור הרחב להצטרף לחתימה על האמנה החברתית.0 תגובות