מעבר לאתר המותאם
1

אנטישמיות חמורה בבלגיה: מחבל דקר אישה חרדית

שלמה ריזל 5 Comment on אנטישמיות חמורה בבלגיה: מחבל דקר אישה חרדית

המחבל נתפס בידי עוברי אורח ונעצר בידי המשטרה

המחבל עצור בזירת האירוע
10:53
05.06.20
הרב יהונתן ענבה No Comments on מידת הענווה \\ הרב יהונתן ענבה • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הלם בקהילה היהודית בבלגיה: על פי דיווחים מאנשי הקהילה היהודית, היום (חמישי) אדם מוסלמי דקר אשה חרדית בעיר אנטוורפן שבבלגיה, כתוצאה מהדקירה היא נפצעב באורח קל. האירוע האנטישמי החריד אירע בסמוך לבית כנסת ויזניץ' באזור החרדי. המחבל נתפס על ידי עוברי אורח ונעצר בידי המשטרה.

באנטוורפן, העיר השנייה בגודלה בבלגיה מתגוררים כ-20,000 יהודים והיא נחשבת לאחת הקהילות הגדולות והחשובות באירופה.

WhatsApp Image 2019-03-28 at 17.12.365 תגובות

מיין תגובות
 1. 5

  תעמולת שקרי קיצוני שמאל תורמת לרצח יהודים:
  |
  יהודים בחו"ל, בעקר הדתיים,
  "על הכוונת" של שונאי ישראל, הם מוכים ואף נרצחים ע"י שונאיהם. מדוע? כי יהודים (דתיים) מזוהים עם הציונים אשר נתפסים כשטניים. מדוע? בגלל תעמולת השטנה שתועמלני שמאל קצוני מסיעים לה, כך לדעתי.
  |
  תעמולת קצוני שמאל שהם יהודים, נתפסת כ"הודאת בעל דין – כמאה עדים".
  |
  כך היא מתסיסה כשאור שבעיסת ההסתה הג'יהאדיסטית שמשלהבת מאות מיליונים של ג'יהאדיסטים, שלוחצים על ממשלותיהם להשתתף במלחמה ב"שטן", ומגיסת מתנדבים לחילות דאעש בסיני ואיראן בסוריה,
  מלבד השפעתה על פלסטינים ואספקת "צדוקים" לרציחותיהם.
  גם ב"אמנת חכמי הדת [ב-21 ארגונים אסלאמיים מובילים בעולם] של האומה [האסלאמית]" שנחתמה באיסטנבול ב 18.12.17 שמחיבת "ג'יהאד נגד הכובש" הוצהר גם "המאבק בנורמליזציה הוא זכות המוקנית מבחינה דתית … ומוסכמות [!] הבינלאומיות". "הישות הציונית …המאבק נגדה.. המזוין, הוא זכות המוקנית במוסכמות [!] ובחוקים הבינלאומיים".
  |
  אף יכלתו של צה"ל להלחם מוגבלת
  עקב החלטות בחו"ל (להפסקת אש, למשל) שתלויות בדעת קהל שם, והרי גם בחו"ל מושפעים ממה שנדמה להם כ"הודאת בעל דין".
  פרופ' אמנון רובינשטיין, ממיסדי "מרצ", אמר (לארי שביט ב"הארץ" 13.02.07) שבנגוד לחבריו בשמאל הבוטחים בצה"ל הוא רואה שישראל תלויה על בלימה ושחרבנה הוא אפשרות שמדידה שנתו מעיניו, והוסיף "אני רואה את המהלך הבינלאומי של דה-לגיטימציה… אני מאוד מודאג".
  |
  השריעה מחיבת בג'יהאד דוקא כאשר לא-מוסלמים נחלשים עד כדי סכוי סביר לנצחון. כיון ש"סכוי סביר" הוא בעיני המתבונן, הרי שכל החלשה אסטרטגית של ישראל מוסיפה מוטיבציה וכח אדם לג'יהאד שחותר לג'נוסייד.
  |
  הסכוי שלנו לתבוסה מול אויב וגם הרג מיותר בלוחמינו, ירבו, שניהם, עקב חסר יעילות בלחימה. יעילות הלוחמים תלויה גם ב"מורל" (="מוסר"). יש שמאלנים שלא נרתעים ממחיר זה של תעמולתם ומדכאים את רוח הלחימה ע"י שכנוע החילים שחייהם מוקרבים במלחמת בררה לטובת אינטרסים מפלגתיים או לאומניים, ע"י ממשלת סרבני ה[!]שלום.
  גם הפוסט טראומטיים מהקרבות מתרבים עקב חסר אמון של החילים בהנהגת המלחמה, כך נמצא במחקרים.
  |
  כמו שכל אחד שמשלם עבור רצח הוא שותף בעברת הרצח, כך הם גם אלה שמשלמים לרוצחים שמשתמשים במגינים חיים ובשהידים. הם משלמים בכך שהם מוקיעים דוקא את ישראל על ההרג. ההוקעה היא התמורה שהרוצחים עובדים בשבילה, והמשלמים אותה – שותפים אף בהרג שהם מוקיעים.
  |
  על אף שאני מתנגד לסתימת פיות, לטעמי האישי צריכים בתי המשפט להתיר הסתה לרצח (ולהשמדת עם) רק כשהיא מוגבלת לפי אותם כללים שהם כללי ההגנה העצמית ורק כשהיא נחוצה לבקורת נחוצה, על כן אין להתיר אמת חלקית-מסלפת, ו"עובדות" שאינן אלא האשמות משוערות שאינן מוכחות. אמנם, אם הסתה לרצח (ולהשמדת עם) משתמעת מהתרעה שמשקפת את המציאות, אז, בהנחה שסוף האמת להתגלות בין כך ובין כך, אולי אף אחרי שהמציאות שעליה הותרע תדרדר עוד יותר, אפשר לטעון לזכותו של המסית ש"איש [שכבר] הרוג הרג" (אבל דעתי זאת אינה מקובלת על המחוקק שמחמיר מחד גיסא ועל בתי המשפט שמקלים מאידך גיסא).

 2. 4

  צריך פרופסורה רק להבין את התגובה הארוכה שנכתבה כאן

 3. 2

  הוא לא דקר אותה תיסתכלו מה קורה בארץ

 4. 1

  ועוד שקר שבכלל לא מתגוררים 20000 אלא פחות זה היה רק אחרי השואה