מעבר לאתר המותאם
1

אחרי שהוועדה דחתה: בן גביר עותר לבג"ץ

אריאל שרפר No Comments on אחרי שהוועדה דחתה: בן גביר עותר לבג"ץ

עתירה נוספת לבג"צ על החלטת השופט מלצר שלא לאפשר קידומו של בן גביר למקום החמישי

צילום: Miriam Alster/Flash90
13:49
28.05.20
דוד קליגר No Comments on שירה של תורה: גדולי הזמר בתוכנית מיוחדת לשבועות • צפו בשידור חוזר

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לאחר שאתמול (שני) הגישה מפלגת עצמה יהודית עתירה לבית המשפט העליון כנגד החלטת יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר שלא לאפשר קידומו של איתמר בן גביר למקום החמישי ברשימת איחוד מפלגות הימין, הוגשה היום (שלישי) לבית המשפט העליון עתירה דומה של איחוד מפלגות הימין.

העתירות הוגשו כאמור לאחר שהחליט בית המשפט העליון החליט באופן חסר תקדים לפסול את מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי להתמודד לכנסת.

בעתירת איחוד מפלגות הימין הימין נטען כי לאחר שנפסל בן ארי, ההסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לבין עוצמה יהודית לא מכובד כראוי: "בנסיבות דנן, הגם שלא ניתן לכבד את ההסכם בין המפלגות כלשונו, נוכח החלטת הפסילה של המועמד ד"ר בן ארי, הרי שקידום המועמדים מטעם מפלגת חי"ל במעלה הרשימה (למקומות השמורים למפלגת חזית לאומית יהודית – עוצמה יהודית) – מהווה ביצוע בקירוב (pres-cy) של ההסכם בין המפלגות".

עוד נכתב כי "הדברים אמורים ביתר שאת בהתחשב במאפיינים החריגים של הבקשה, היותה של פסילתו של ד"ר בן ארי – פסילת המועמד היחידה בהיסטוריה הפרלמנטרית של הבחירות בישראל, צירוף המקרים בו המועמד הוא חלק מרשימה המרכיבה מספר מפלגות, והעדר מוחלט של יכולת לתכנן מראש אירוע אקסוגני (הנובע ממקור חיצוני) מעין זה שאירע בנסיבות שלפנינו – בהתחשב בכל אלו נבין כי אף הפגיעה בשוויון ובאינטרס הציבורי אינה רלוונטית במקרה שלפנינו. ונשווה בעיני נפשנו – האם תרחיש יחידאי של פעם בחיי במדינה בו נפסל מועמד הינו בר השוואה? האם ניתן לציין בכנות חשש כי צד אחר יעשה שימוש פסול בפסיקה שכזו כדי להטות רשימות בצורה דומה? ודאי שלא".

עו"ד בן גביר אומר לקראת הדיון שיתקיים מחר (רביעי) בבית המשפט העליון כי "הדברים שנכתבו בעתירה מדברים בעד עצמם – מדובר במצב חסר תקדים הפוגע בלמעלה ממאה אלף בוחרים. אני מקווה שבית המשפט העליון יבין את האבסורד שנוצר, וימתיק במקצת את החלטתו המרה ויאפשר קידומי למקום החמישי".

הדיון יתקיים מחר בבית המשפט העליון בשעה 13:30. בהרכב השופטים ישבו השופט נעם סולברג, שכזכור התנגד לפסילתו של בן ארי, והשופטים אלכס שטיין ומני מזוז.0 תגובות