מעבר לאתר המותאם
1

היסטוריה ישראלית באוגנדה

קובי פינקלר No Comments on היסטוריה ישראלית באוגנדה

לראשונה מאז מבצע אנטבה נחת מטוס אל על בטיסה מסחרית בשדה התעופה בו התקיים מבצע אנטבה לשחרור חטופי טיסה 139 של חברת אייר פראנס ביולי 1976

המטוס בשדה באנטבה
13:03
18.01.21
ישראל רובין No Comments on המדינה מגיבה לבג"ץ הצוללות: אין תשתית ראייתית להעמדת לדין

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

חברת סאן דור, מקבוצת אל על, ביצעה טיסה מיוחדת והיסטורית ונחתה אתמול בשדה התעופה באנטבה אוגנדה בו התקיים אחד מהמבצעים ההרואיים של צבא הגנה לישראל לשחרור החטופים במטוס אייר פראנס ב-4 ביולי 1976.

טיסת סאן דור המרגשת מתל אביב לאנטבה, שטופלה על ידי חברת ספיריט, בוצעה במטוס בואינג 777 של אל על וארכה כ-5:15 שעות. על הטיסה היו 12 אנשי צוות ישראלים של אל על, בראשות קברניט איציק גרבר, טייס ראשי בצי 777 של אל על.

הצוות הנרגש של אל על שתפעל את הטיסה הצטלם על רקע המגדל של הטרמינל עם הנתזים מאותו מבצע הירואי של צה"ל שעומד על תילו עד היום.

קברניט איציק גרבר, טייס ראשי בצי 777 של אל על הנרגש אמר לאחר הנחיתה:"ב-5 ליולי 1976 הייתי בן 10 וכמו כל הישראלים התעוררתי בבוקר ושמעתי על המבצע הנועז שבוצע באנטבה לשחרור החטופים במטוסי ההרקולס. לו היה מגיע מלאך ולוחש באוזני, שכעבור 13 שנה אטיס את אותם מטוסים שהשתתפו במבצע, ושכעבור 42 שנים אנחת באנטבה כקברניט אל על ואצטלם על רקע המגדל ההוא, ליד הנתזים – הייתי צוחק צחוק גדול".0 תגובות