מעבר לאתר המותאם

  ארדן וגמליאל מציגים: צמיד אלקטרוני לאיתור לחולי דימנציה

  איתי גדסי 1 Comment on ארדן וגמליאל מציגים: צמיד אלקטרוני לאיתור לחולי דימנציה

  השר ארדן: "זהו פרויקט מציל חיים, שיזמנו לאחר שנחשפנו למימדי התופעה הכואבת: מאות קשישים בכל שנה שמשטרת ישראל עושה הכל ומשקיעה את משאביה ויכולותיה כדי לאתר במהירות ולהחזיר בשלום למשפחתם" | השרה גמליאל: "הצמיד האלקטרוני יסייע להצלת חיים. לאחר שלב הפיילוט, נרחיב את השימוש בטכנולוגיה לכלל הקשישים הדימנטיים"

  שלט הצמיד

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לאחר חודשים רבים של עבודת מטה מאומצת של המשרד לבטחון הפנים, המשרד לשוויון חברתי ומשטרת ישראל, השיקו היום (חמישי) השר לבטחון הפנים ארדן, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל במכון האלצהיימר שעל יד בית החולים שיבא תל השומר את מיזם הצמיד האלקטרוני לאיתור חולי דימנציה תפקודיים בעלי פוטנציאל היעדרות.

  בשלב ראשוני, ייצאו המשרד לשוויון חברתי, המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל למתכונת של פיילוט שבמסגרתה יחולקו לחולים דימנטיים 100 צמידי איתור בעלי שבב GPS, המיועדים לענידה על היד כצמיד על הצוואר כתליון. נציין, כי הצמיד מיוצר מחומר לחיץ ונוח ללבישה משמש כמשדר מיקום במקרה של דיווח על היעדרות וגם מדווח באופן אוטומטי על יציאה מ"מרחב בטוח" שהוגדר מראש על ידי האפוטרופוס של החולה. בנוסף, החברה שנבחרה להפעיל את הפיילוט היא חברת "עמישב", המתמחה בפתרונות אבטחה.

  צמידים אלו הם פתרון טכנולוגי מהפכני, שיסייע למשטרת ישראל באיתור חולי דימנציה להיעדר. על פי נתוני המרכז הרפואי הישראלי לאלצהיימר, בישראל חיים כיום כ- 50,000 חולים דינמטיים. מידי שנה, כך על פי המשטרה, מוגשות כאלף תלונות על היעדרות של קשישים חולי דימנציה. מעבר למציאות מסכנת החיים של קשיש דמנטיבי המסתובב ללא פיקוח, מאמצי האיתור של אותם קשישים כרוכים בהקצאת משאבי כוח אדם משטרתי גדולים ובעלויות רבות וכך לדוגמה עלות שעת טיסה של מסוק משטרתי מוערכת בכ-3,000 שקלים ומדי שנה נקראת יחידת המסוקים לטפל בכשלושים אירועי חיפוש נעדרים. על פי נתוני המשטרה, מדובר במאות אירועי היעדרות שהמשטרה מטפלת בהם מדינה שנה שעלותם 10 מיליון ₪ לפחות.

  השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר: "זהו פרויקט מציל חיים שיזמנו, השרה גמליאל ואני, לאחר שנחשפנו למימדי התופעה הכואבת: מאות קשישים בכל שנה שמשטרת ישראל עושה הכל ומשקיעה את משאביה ויכולותיה כדי לאתר במהירות ולהחזיר בשלום למשפחתם. המדיניות שלי היא לפעול קודם כל להגנת האוכלוסיות הנזקקות לסיוע והגנה של המשטרה וכמובן שהקשישים הם בראש סדר העדיפות שלנו".

  השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, הממונה על אגף אזרחים ותיקים ועל המטה הלאומי ישראל דיגיטלית אמרה: "המיזם הוא ביטוי נוסף לחזון המשרד לשוויון חברתי החותר לבסס את ישראל כמעצמה דיגיטלית תוך הבטחת רווחתה של האוכלוסייה הישראלית. הצמיד האלקטרוני הוא פתרון יעיל ומתקדם למצוקה קשה של קשישים רבים ומשפחותיהם, ובטוחני כי יסייע להצלת חיים. לאחר שלב הפיילוט, נרחיב את השימוש בטכנולוגיה לכלל הקשישים הדימנטיים".

  ניצב משנה עופר מסינג מפקד היחידה למניעה מצבית: "משטרת ישראל יזמה את הפרוייקט המבורך הזה מתוך הידיעה שבמהלך כל ימות השנה פועלת המשטרה רבות לאיתור נעדרים חולי אלצהיימר שנמצאים במצבים בהם היעדרותם מהווה סכנה ממשית לחייהם. ייעול הליך האיתור ובחלק רב מן המקרים אף מניעתו, יעזרו לנו בצורה הטובה ביותר לדאוג לשלומם וביטחונם של החולים ולחסוך למשפחותיהם סבל וכאב רב".  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   השר השר השר והשר… מפטפט עצמו לדעת….

   שימו לב שמי שהוביל את המהלך זה המפקד ליחידה למניעה מצבית. מזכיר לכם שמי ש"המציא" את המונח "מניעה מצבית" במשטרת ישראל זה המפכ"ל לשעבר אלשיך.

   השר – תמשיך לטפוח לעצמך על השכם. אתה מדהים!!