- רדיו קול חי - https://www.93fm.co.il -

ראש הממשלה בגוש עציון: "לא יהיו עוד עקירות או הפסקות יישובים"

סיור בחירות. ראש הממשלה בנימין נתניהו נענה להזמנתו של ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן והגיע היום (שני) לביקור בגוש עציון, במהלך הסיור הגיע ראש הממשלה לחלקה 91, שם עתיד להיבנות ישוב קבע למפוני שכונת 'נתיב האבות', משם המשיכו לישוב אלעזר וביקרו בבניין המדרשה לבנות במגדל עוז.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בביקור: "ככל שהדבר תלוי בי, לא תהיה עוד עקירת יישובים או הפסקת יישובים- אלא ההפך הגמור. ארץ ישראל שלנו, ותישאר שלנו. מה שנפל יקום, זה שלנו, אנחנו בונים כאן, ואתם חיים כאן".

נתניהו אף סיפר מאיפה הוא שואב את הכח לעמוד מול הלחצים והחקירות ולהמשיך בתפקידו בכל הכח: "שואלים אותי כל הזמן איך אתה עומד בכל החקירות והמתקפות על המשפחה שלך. אני עומד בזה בזכות המקום הזה -תחושת השליחות שיש לכם. חזרנו למולדת, לנתיב האבות. אברהם, יצחק ויעקב עברו פה. אנחנו פה 3000 שנה, חזרנו לארץ ולמולדת".

על פינוי השכונה אמר כי "קרתה לנו תקלה, אנחנו מדינת חוק, כפופים להחלטות בג"צ ונקבע מה שנקבע. הבית שהילד הזה גדל בו נחרב, אבל אנחנו לא מוכנים יותר ולכן אנחנו בונים את השכונה החדשה הזו. לילדים האלה יהיו בתים כאן. לא חזרנו אחרי מסע של אלפי שנים כדי שיעקרו אותנו מכאן- אף אחד לא יעקור אותנו".

ראש המועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר לראש הממשלה: "אני מברך את ראש הממשלה נתניהו שנענה לבקשתנו והגיע לבקר בגוש עציון שהיא לב התיישבות ביהודה ושומרון. אנו מתמודדים עם אתגרים רבים בתחום המדיני וההתיישבותי ואנו מודים לראש הממשלה על קידום כביש המנהרות וכביש "לב יהודה" שכולל את הסדרת צומת הגוש. כמו כן, אנו מודים על הסדרת איבי הנחל והמוסד החינוכי בגבעות. מדובר בפריצת דרך של ממש ומגיע לראש הממשלה קרדיט על כך".

מאמינים שתצליח להחיל את הריבונות ביו"ש: "אנו מצפים ממך, ראש הממשלה, שבממשלה הקרובה תשלים את הסדרת שכונת נתיב האבות ואת אישור התב"ע, במקום הנמצא בלב גוש עציון, כפי שהחליטה ממשלת ישראל. " בסיום דבריו אמר נאמן לראש הממשלה נתניהו כי:"כפי שהצלחת בניגוד לכל הסיכויים להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, אנו מאמינים שתצליח להחיל את הריבונות על גוש עציון ועל מרחבי יהודה שומרון".

בביקורו בשכונת נתיב האבות, יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני דרש מראש הממשלה להסדיר את ההתיישבות: "המשימות החשובות הן: הסדרת ההתיישבות, הסרת חסמי הבנייה והחלת הריבונות".

GPOABG_1813 [1] GPOABG_2581 [2]