מעבר לאתר המותאם
1

הרב אליהו: "אם בשב"כ מתנהגים כמו 'בצלם' היחס יהיה לארגון בהתאם"

שלמה ריזל 1 Comment on הרב אליהו: "אם בשב"כ מתנהגים כמו 'בצלם' היחס יהיה לארגון בהתאם"

רבה של צפת, הגאון הרב שמואל אליהו, שיגר מכתב חריף לראש השב"כ נדב ארגמן, לאחר שחרור כל הנערים למעט נער אחד: "הכפשתם ישיבה שלמה דבר שהביא לשבר עמוק. סרטון שריפת הדגלים וריסוס צלבי הקרס – מישהו אצלכם תופר תיקים". ומה ענה הרב אליהו לאדם שהתייעץ לגבי עבודה במחלקה היהודית?

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לאור מעצרי הקטינים בתקופה האחרונה על ידי השב"כ, והחקירות המתבצעות במרתפי השב"כ ללא אפשרות לראות עו"ד בחלק מהמקרים, פונה היום (חמישי) רבה של צפת הגאון הרב שמואל אליהו במכתב חריף לראש השב"כ, נדב ארגמן בו הוא קובל על השם רע שטרחו בשב"כ להדביק לכלל בחורי הישיבה, ומסתבר שבסוף כולם כמעט שוחררו.

בהמשך מכתבו כותב הרב: כי אם השב"כ מתנהג כמו שוברים שתיקה ובצלם כלפי המתיישבים אנו ננהג בהתאם כלפי השב"כ. הרב אף סיפר כי המליץ לאדם שהתייעץ איתו לא לעבוד במחלקה היהודית בשב"כ.

לכבוד

ראש השב"כ נדב ארגמן

כצפוי. שוחררו רוב הנערים שנעצרו מישיבת 'פרי הארץ' לביתם בלי כל אשמה. הסתבר שכל המעצר שעצרה אותם המחלקה היהודית היה לשווא. מסתבר שסתם חקרו אותם עם ידיים קשורות 12 שעות רצופות כמו פצצות מתקתקות.

מסתבר שסתם הכפשתם אותם כאילו הם רוצחים מועדים. מסתבר שכל השיימניג שדוברות השב"כ עשתה לישיבה הזאת בתקשורת ובציבור היה לשווא. מי ישלם את המחיר על העוול הנורא הזה?

סיפרתם לראשי הישיבה ולראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון כי אתם רוצים לשתף פעולה איתם לטובת המדינה. למנוע טרור יהודי. למנוע פיגועים. אני אציע לכל חברי הרבנים ולכל אישי הציבור לא להיפגש עם ראשי המחלקה היהודית של השב"כ עד שתתנצלו ותבקשו סליחה מכל ישיבת 'רחלים' ברבים.

אדוני ראש השב"כ. כולנו מעריכים את פעולות השב"כ למניעת טרור. המחלקה היהודית שבפיקודך מקלקלת לכל הארגון שאתה עומד בראשו. אנשים במחלקה הזאת שכחו כי תפקידם הוא להגיע לחקר האמת, לא לתפור תיקים למי שלא אשם. בוודאי לא להכפיש ישיבה שלימה כאילו היא אנטי ציונית. מישהו שם צריך לדעת כי פרסום דוברות השב"כ על שריפת הדגל ועל צלב הקרס הוא שבר עומק מבחינתנו.

הדוברות שלכם ציירה ישיבה שכולה שורפת דגלי מדינה ומבזה אותם ואין כמוכם מי שיודע כי כל זה הוא שקר גדול ביודעין. לכלכתם ביודעים ישיבה שלימה בשומרון כאילו אתם חלק מ"בצלם" או מ"שוברים שתיקה" ואם זאת ההתנהגות שלכם, אני אציע להתייחס אליכם מהיום והלאה בהתאם.

כדאי שתדעו כי לאיבוד האמון הזה יש מחיר. לאחרונה בא אלי מישהו וסיפר לי כי הוא קיבל הצעה מהמחלקה היהודית לסייע במניעת פיגועים וטרור יהודי. אמרתי לו שאנחנו מתנגדים לפיגועים, אבל לא כדאי לו לעבוד עם המחלקה היהודית שמציירת כל גרפיטי של יהודי כאילו הוא פשע שנאה והופכת כל זריקת אבן של יהודי לניסיון רצח.

אדוני ראש השב"כ. לא כך צריך להיות היחס בין הציבור לבין שירות הביטחון הכללי. אתה צריך לדפוק על השולחן אחרי סדרת הכישלונות שלהם ולקרוא לסדר את ראש המחלקה היהודית שלך. לדעתי, צריך לסגור את מחלקה זו או לפחות לפטר את ראשיה. עליך האחריות למקד את מטרות המחלקה ולא לתת להם לחזור לימים של אבישי רביב. אסור לאבד את אמון הציבור, אתם חייבים לתקן מה שקלקלתם.1 תגובות

מיין תגובות